Abdullah Gül Üniversitesi Nasıl, Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi

abdullahYazımızda Abdullah Gül Üniversitesi nasıl, Abdullah Gül Üniversitesi hakkında bilgi konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Kayseri İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan 1 milyonun üzerindeki nüfusuyla büyük ve gelişmiş bir ilimizdir. İş dünyasında öne çıkan çok sayıda insanımız Kayserilidir. Sosyal yaşam alanları açısından da zengin olan bir şehirdir.

Abdullah Gül Üniversitesi ne zaman kuruldu? Abdullah Gül Üniversitesi 2010 yılında kurulan yeni bir devlet üniversitesidir. Kayseri’de kurulmuştur. Eğitim dili yüzde 100 İngilizcedir. Bunun yanı sıra çoğu yabancı uyruklu hocalar da öğrencileri İngilizce derslere hazırlayacaktır. İlk 1000’de üniversiteyi tercih edip bölümlerini iyi bir derece ile tamamlayan öğrencilere yurtdışında mastır ve doktora bursu sağlanacaktır.

Abdullah Gül Üniversitesi 2013 yılı itibarıyla 3 fakültede eğitime başlayacaktır. Toplam her bölüme 20 olmak üzere 6 bölüme toplam 120 öğrenci alacaktır. Üniversitenin amacı iyi öğrencileri iyi öğretim üyeleri ile buluşturabilmektir. Üniversite seçtiği öğretim üyelerinden sadece bilgi üretmesini değil bilgiyi ekonomik bir değere çevirmesini beklemektedir. İş ve sanayi dünyasına yakın kişiler olması üniversitenin önem verdiği bir konudur. Şu ana kadar alınan öğretim üyelerinin büyük bir çoğunluğunun yurtdışı tecrübesi vardır.

Abdullah Gül Üniversitesi Fakülteleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’dir.

Abdullah Gül Üniversitesi Fakülteleri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri üniversitenin büyük iş çevrelerine yakın olması, Kayseri’nin sanayi bölgesi olması gibi özelliklerden dolayı staj ve istihdam açısından büyük bir şansa sahiptir.

Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi üniversitedeki en önemli fakültelerdendir. Kayseri’nin Mimar Sinan’ın doğduğu yer olması sebebiyle değer verilen bir konumdadır.

Abdullah Gül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İşletme Bölümlerinden oluşmaktadır. 2013’te yalnızca İşletme Bölümü öğrenci alacaktır.

Abdullah Gül Üniversitesi destek aldığı güçlü vakıflar ile ön plana çıkan bir üniversitedir. Bu sayede esnek ve hızlı biçimde gelişim göstermekte, öğrencilerine iyi imkanlar sunabilmektedir. Bunun yanında, öğrenciler başarılı yöneticilerden kariyer desteği alabilecektir. İlk 30.000’de olup üniversiteyi tercih eden öğrencilere vakıfların da katkılarıyla çeşitli burslar sağlanacaktır. Ayrıca Abdullah Gül Üniversitesi tüm öğrencilerine tablet bilgisayar verecektir.

Abdullah Gül Üniversitesi kampüsü iki farklı alanda kurulmaktadır. Kampüsler şehrin merkezindeki Sümer Kampüs ve Mimar Sinan Kampüsü’dür. Her iki kampüste de sosyal yaşam alanlarına büyük önem verilmektedir. Öğrencilerin kişisel gelişimlerini sağlayacak ortamlar hazırlanmaktadır. Modern eğitim araç ve gereçleri yeni kurulan kampüslere sağlanmaktadır. Yapımı tamamlanan kampüs ayrıca Türkiye’nin en büyük tarihi dönüşüm kampüsü olacaktır. Ayrıca modern bilişim sistemleriyle donatılacak kampüs yeniçağın tüm gereksinimlerini öğrencilerinin hizmetine sunacaktır.

Abdullah Gül Üniversitesi nasıl, Abdullah Gül Üniversitesi hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak üniversitenin gerçekleştirmeyi planladığı yurt projesinden bahsedeceğiz. Abdullah Gül Üniversitesi yurt projesi tüm öğrencilerin hayalini süsleyecek cinstendir. Yapılması düşünülen öğrenci köyünde öğrencilere ev ortamında, ortak kullanım alanlarının yer aldığı konaklama alanları sunulacaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir