Amerika’da Üniversiteye Nasıl Girilir, Üniversite Nasıl Kazanılır, Amerika’da Üniversite Başvurusu

Yazımız Amerika’da üniversiteye nasıl girilir, Amerika’da üniversite nasıl kazanılır, Amerika’da üniversite başvurusu konularıyla ilgilidir.

Amerika’da üniversiteye girmek için standart bir testten geçersiniz. Referans mektupları gereklidir. Hatta İngilizce bir kompozisyon yazmanız da gerekebilir. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Amerika’da üniversite Başvurusu için okul başarı ortalamanızı gösteren resmi bir belge: Amerika’daki Üniversite Programlarının tamamı başvuru için başarı puanınızı gösteren resmi bir belge isterler. En son eğitim gördüğünüz okula başvurup bu belgeyi edinin.

Amerika’da üniversite kazanmak için CV: Amerika’da üniversite programlarının çoğu güncel bir özgeçmiş talep ederler. Başvuru formlarında belirtilen talimatları göz önünde bulundurarak bir özgeçmiş hazırlamanız kabul alabilmeniz için çok önemlidir. Bazı üniversiteler sayfa sınırlaması koyabiliyorlar. Yapmanız gereken tüm bu kısıtlamaları ve talimatları tam anlamıyla yerine getirmektir. Özgeçmişinizde ders dışı aktivitelerinizi belirtmeyi unutmayın.

Amerika’da üniversite başvurusu için son başvuru tarihini kaçırmamak: Birkaç üniversiteye başvuru yapanlar genelde son başvuru tarihiniz karıştırabilirler. Başvurduğunuz üniversite adının karşısında son başvuru tarihinin olduğu bir liste yapmanız karışıklığı engelleyebilir. Eskiden başvurular posta yoluyla yapılırdı. Şimdi online olarak gerçekleştirilebiliyor. Bazı dokümanları internet yoluyla gönderirken talimatlara uygun hareket edin.

Amerika’da üniversite başvurusu için başvuru ücreti: Amerika’daki üniversitelerin çoğu başvuruda bir ücret talep edecektir. Kredi kartınızla bu ücreti ödeyebilme olanağınız vardır.

Amerika’da Üniversite Başvurusu için fuar ve seminerler: Amerika üniversitelerinin çoğu günümüzde artık dünyanın her yerinde başvuru yapacak adaylara özel fuar ve seminerler düzenlemektedir. Türkiye’de de bu imkan vardır. Bunlara kesinlikle katılın. Böylece seçeneklerinizi artırma şansınız doğacaktır. Sizinle aynı üniversiteye başvuran insanları tanıma imkanını da elde edebileceksiniz. Bunun dışında eğer imkanınız varsa okumak istediğiniz üniversiteyi bir kez gidip görmenizde fayda vardır.

Amerika’da üniversiteye nasıl girilir, Amerika’da üniversite nasıl kazanılır, Amerika’da üniversite başvurusu konularıyla ilgili olan yazımızda son olarak önemli bazı hususlara değineceğiz. Şansınızı artırmak için sadece bir üniversiteye başvurmayın. Kabul alamama ihtimalinize karşın en az beş üniversiteye başvurun. Kabul için girmeniz gereken standart testleri birkaç defa çözün.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir