Jared Padalecki Kimdir, Hayatı, Jared Padalecki Hakkında Bilgi

jaredYazımızda Jared Padalecki kimdir, Jared Padalecki hayatı ve Jared Padalecki hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jared Padalecki kimdir? Jared Padalecki kısaca ünlü Amerikalı aktördür. 2000’li yıllarda oynadığı televizyon dizileri ve filmleri ile ünlenmiştir. “Gilmore Girls” ismindeki Emmy Ödüllü ünlü dizide 63 bölüm boyunca canlandırdığı “Dean Foster” karakteri ve 2005 yılından beri yayınlanmakta olan “Supernatural” ismindeki Amerikan korku serisinde oynadığı ana karakterlerden “Sam Winchester” rolü ile bilinir. Jared Padalecki aynı zamanda “Supernatural” ismindeki diziden rol arkadaşı olan ünlü Amerikalı aktris Genevieve Cortese ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Jared Padalecki ne zaman doğdu? Jared Padalecki 1982 yılında doğmuş bir aktördır. Jared Padalecki’nin doğum tarihi 19 Temmuz 1982’dir. Jared Padalecki yaşı 2014 itibarıyla 32’dir. Jared Padalecki’nin burcu nedir? Jared Padalecki’nin burcu yengeçtir.

Jared Padalecki’nin biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Jared Padalecki Amerika’nın Texas kentinde dünyaya gelmiştir çocukluğu burada geçmiştir. Babasının Polonyalı, annesinin ise Alman, İskoç, İngiliz ve Fransız kökleri vardır.

Küçük yaşlarda oyunculukla ilgilenmeye başlayan Jared Padalecki 12 yaşında iken oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Liseden mezun olduktan sonra 2000 yılında lisede başarılı olan öğrencilere verilen “Presidential Scholars Program” bursa aday olmuştur.

İlk film tecrübesini 1999 yılında “A Little Inside” ismindeki filmde küçük bir rol alarak yaşamıştır. Başlarda Texas Üniversitesi’nde eğitim kariyerini sürdürmeyi planlayan Jared Padalecki bu planından vazgeçip 18 yaşındayken oyunculuk için Los Angeles’a gitmiştir.

7 yıl boyunca devam eden “Gilmore Girls” ismindeki filmde “Dean Forester” karakterini canlandırması Jared Padalecki’nin oyunculuk alanında attığı ilk büyük adım olmuştur. Bu dizi dışına farklı dizilerde misafir oyuncu olarak oynamış “A Ring of Endless Light”, “Cheaper by the Dozen”, “New York Minute”, “House of Wax” ve “Friday the 13th” gibi filmlerde rol almıştır.

Jared Padalecki’nin asıl ünlü olmasını ve dünya genelinde tanınmasını sağlayan yapım ise 2005 yılında başlayan ve 9 sezondur devam eden “Supernatural” ismindeki Amerikan yapımı televizyon serisidir. “Supernaturel” serisinde “Sam Winchester” karakterini canlandıran Jared Padalecki; Jensen Ackles ve Misha Collins ile birlikte filmin başrolünde oynamaktadır.

Jared Padalecki kimdir, Jared Padalecki hayatı ve Jared Padalecki hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jared Padalecki’nin dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Jared Padalecki bilinmezcilik olarak da isimlendirilen “Agnostisizm” inancını benimsediği bilinmektedir.

You may also like...

2 Responses

  1. Su diyor ki:

    Ayrıca supernatural seri olan bi film deil dizidir

  2. Su diyor ki:

    supernatural o supernaturel diil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir