Taylor Lautner Kimdir, Hayatı, Taylor Lautner Hakkında Bilgi

taylor lautnerYazımızda Taylor Lautner kimdir, Taylor Lautner’in hayatı, Taylor Lautner hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Taylor Lautner’in gerçek adı nedir? Taylor Lautner ismi ile tanınan sanatçının gerçek ismi Taylor Daniel Lautner’dir. Taylor Lautner’in takma adı nedir? Taylor Lautner’in takma isimleri Tay, TLaut ve Taylor Lautner gibidir. Taylor Lautner’in ayırt edici özellikleri nelerdir? Taylor Lautner’in karın kasları, gülümseyişi ve gerçekçi kişiliği onu farklı kılan temel özellikleridir.

Taylor Lautner ne zaman doğdu? Taylor Lautner 1992 yılında doğmuş genç bir sanatçıdır. Taylor Lautner’in doğum tarihi 11 Şubat 1992’dir. Taylor Lautner’in burcu nedir? Taylor Lautner’in burcu kovadır.

Taylor Lautner nerelidir? Taylor Lautner bir Amerikalıdır. Amerika’nın Michigan’a bağlı Grand Rapids kentinde doğmuştur.

Taylor Lautner kimdir? Taylor Lautner kısaca Amerikalı aktör, ses aktörü, model ve dövüş sanatı ustasıdır. Ünlü aktör altı yaşından beri karate alanında aktif olarak faaliyet göstermektedir. Sekiz yaşına girdiğinde siyah kuşak elde etmiştir. Taylor Lautner, çeşitli yarışmalarda yer almış, bu alanda yerel dereceler kazanmıştır. Karate hocasının 90’lı yılların popüler bilim kurgu-macera dizisi Power Rangers’ta oynaması onun için bir şans olmuştur. Hocası sayesinde oyunculuk kariyerine adım atmıştır.  Henüz 9 yaşındayken 2001 yılında Japonya’da gösterime sunulan bir aksiyon ve bilim kurgu filmi olan “Shadow Fury” de oynamıştır. İlkokuldayken aktör olması sebebiyle okul arkadaşlarının saldırgan tutumuyla karşı karşıya kalmıştır. 2005 yılına kadar birkaç yapımda küçük roller alan genç oyuncu bu yılın Temmuz ayında macera fantezi türünde olan ve Robert Rodriguez tarafından yönetilen “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D” ismindeki sinema filminde başrol oynamıştır. Aynı yıl “Sürüsüne Bereket II” adlı Amerikan komedi filminde Steve Martin, Bonnie Lynn Hunt gibi isimlerle birlikte oynama fırsatı elde etmiştir. 2006 yılında “Danny Phantom ve What’s New, Scooby-Doo?” gibi dizilerde oynamıştır. Taylor Lautner’in, Stephenie Meyer’ın romanından uyarlanan “Alacakaranlık Efsanesi” adlı film serisindeki “Jacob Black” karakteri ile özdeşleşermesi ona dünya çapında ün kazandırmıştır. Çok sayıda prestijli ödül alan Taylor Lautner, 2010 yılında en çok kazanan genç aktör unvanını elde etmiştir. Taylor Lautner’in alkol ve bağımlılık yapan ilaçlar kullanmaması hayranları tarafından sevilen önemli özelliklerindendir.

Taylor Lautner kimdir, Taylor Lautner’in hayatı, Taylor Lautner hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Taylor Lautner hangi okulda okudu sorusunu cevaplayacağız. Başarılı sanatçı eğitimine Texas’ta bulunan Valencia High School adındaki lisede eğitim almıştır. 2008 yılında “Kaliforniya Lise Yeterlilik Sınavı” adındaki sınavda başarı sağlayarak lise eğitimini tamamlamıştır. Ünlü oyuncu günümüzde bir bölge ünversitesinde online dersler almaktadır.

You may also like...

3 Responses

 1. fatma diyor ki:

  sizin verdiğiniz bilgilere uyup ödev yaptım ödevden düşük not aldım

  • selim diyor ki:

   Taylor Lautner ile ilgili verilen bilgiler doğru. Sana düşük not veren insanda bir problem var. Ayrıca bir insanın Taylor Lautner ile ilgili belirli bilgilerin hatalı olduğunu iddia edebilmesi için onu çok iyi tanıyor olması gerekir. Bir öğretmenin genç bir sanatçıyı bu kadar yakından tanıması gerçekten şaşırtıcı… bence itiraz edip hak ettiğin notu almalısın. bir de hatırlatma yapayım istersen. bundan sonraki hayatında ödev yaparken sadece bir kaynak kullanma.

  • mahomie diyor ki:

   neresi yanlışmış. söyle de biz de bilelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir