Uşak Üniversitesi Nasıldır, Nasıl Bir Üniversite, Uşak Üniversitesi Hakkında Bilgi

Yazımızda Uşak Üniversitesi nasıldır, Uşak Üniversitesi nasıl bir üniversite, Uşak Üniversitesi hakkında bilgi konusuna değineceğiz.

Uşak Ege Bölgesi’nde İç Batı Anadolu bölgesinde yer alan küçük bir ilimizdir. İklimi rahat, yaşamaya elverişlidir. Nüfusu merkezde 200.000’dir. Uşak Türkiye’de çok sayıda ilkin gerçekleştiği şehirdir. İlk elektrik Uşak ilimize gelmiş, ilk özel şeker fabrikası ve ilk banka da yine burada kurulmuştur. Uşak’ın ayrıca özellikle tekstile dayalı sanayisi, deri ve seramik üretimi gelişmiştir. İşsizlik oranı bu nedenle Türkiye ortalamasının altındadır.

Uşak Üniversitesi ne zaman kuruldu? Uşak Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş üniversitelerimizdendir.

Uşak Üniversitesi nerededir? Uşak Üniversitesi Uşak-İzmir yolu üzerinde yer alır.

Uşak Üniversitesi kampüsü şehrin yüksek bir noktasında yeşil alana ve güzel bir göle sahip bir yerde konumlanmıştır. Kampus içinde yarı olimpik yüzme havuzu, çeşitli sahaları, kapalı spor salonu, çarşısı, tiyatro ve etkinlik salonu olan bir yerleşkedir. Türkiye’de yakın zamanda açıklanan girişimci ve yenilikçi üniversiteler listesinde Uşak Üniversitesi de yer almıştır. Üniversite kalitesini uluslar arası standartlara ulaştırmak için uğraş vermektedir.

Uşak Üniversitesi fakülteleri 9 tanedir. Fen-Edebiyat, Mühendislik, İletişim, Eğitim, İktisadi ver İdari Bilimler, Ziraat ve Doğa Bilimleri, Spor Bilimleri, İslami İlimler ve Güzel Sanatlar Fakültesi Uşak Üniversitesi bünyesinde yer alır.

Uşak Üniversitesi Mühendislik öğrencileri için bir çalışma yapmayı planlamaktadır. Buna göre öğrenciler ders yılı içerisinde haftanın bir günü uygulama dersi kapsamında teorik olanın gerçek hayattaki uygulamasını görebileceklerdir.

Uşak Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi’ne öğrenciler yenilikçi fikirlerini sunup destek alabilmektedir.

Uşak Üniversitesi Kütüphanesi inşaatı yeni tamamlanmıştır. Çok sayıda kitabın, grup ve özel çalışmanın yapılabileceği odaların ve bilgisayarların olduğu muhteşem bir ortam sağlamaktadır.

Uşak Üniversitesi sürekli web sayfasında yer alan anketlerle öğrencileri de karar alma sürecine katmaktadır. Bu anketler düzenlenen organizasyonlara yön vermesinin yanında öğretim görevlileri ilgili de istek, teşekkür ve öneriler anketler vasıtasıyla dile getirilmektedir.

Uşak Üniversitesi nasıldır, Uşak Üniversitesi nasıl bir üniversite, Uşak Üniversitesi hakkında bilgi konusuna değindiğimiz yazımızda son olarak üniversitenin sosyal olanaklarından bahsedeceğiz. Uşak Üniversitesi sosyal etkinlikleri ön planda tutan bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde 50’nin üzerinde öğrenci topluluğu yer alır. Örneğin üniversitenin binicilik öğrenci kulübü belediyenin at çiftliğinden yararlanmaktadır. 2012 yılı içerisinde 200’ün üzerinde sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteler üniversitede gerçekleştirilmiştir. Uşak Üniversitesi kariyer günleri düzenleyip önemli yerlere gelmiş mezunları ile öğrencileri bir araya getirmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir