Aamir Khan Hakkında Bilgi, Nasıl Ünlü Oldu, Aamir Khan Hakkında Bilinmeyenler

aamir khanYazımızda Aamir Khan hakkında bilgi, Aamir Khan nasıl ünlü oldu ve Aamir Khan hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü oyuncu Aamir Khan’ın ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Aamir Khan’ın boyu kaçtır? Aamir Khan’ın boyu 1,65 metredir. Aamir Khan’ın kilosu kaçtır? Aamir Khan 73 kg kiloya sahiptir. Aamir Khan’ın saç rengi nedir? Aamir Khan siyah saçlara sahiptir. Aamir Khan’ın göz rengi nedir? Aamir Khan ismi ile tanınan sanatçı siyah gözlere sahiptir. Aamir Khan’ın vücut ölçüleri ise yaklaşık olarak göğüs kısmı 107 cm, pazu kısmı 38 cm ve beli 85 cm’dir.

Yazımızın bu bölümünde Aamir Khan’ın ailesinden bahsedeceğiz. Ünlü oyuncu Aamir Khan’ın annesinin ismi Zeenat Hussain’dir. Aamir Khan’ın babasının adı Tahir Hussain’dir. Tahir Hussain kardeşi Nasir Hussain ile birlikte film yapımcılığı işinde çalışmaktadır. Aamir Khan’ın ikisi erkek birisi kız olmak üzere üç kardeşi vardır. Küçük erkek kardeşi Faisal Khan da aktördür. Diğer erkek kardeşinin adı Farhat Khan iken Aamir Khan’ın kız kardeşinin idmi Nikhat Khan’dır. Bir aktör olan Imran Khan onun yeğenidir.

Aamir Khan’ın geldiği soydan olan Hindistan özgürlük savaşçısı olarak bilinen Abul Kalam Azad ve eski Hindistan Başbakanı olan Dr. Zakir Hussain de vardır.

Aamir Khan nasıl ünlü oldu? Ünlü aktör amcası Nasir Hussain tarafından yapımcılığı üstlenilen bir filmde henüz 8 yaşındayken oynayarak aktörlüğe başlamıştır. 10 yıl sonra bir yetişkin olarak ilk oynadığı film olan 1984 yapımı “Ketan Mehta’s Holi” ismindeki filmde çok dikkat çekmeyi başaramamıştır. Akrabalarının yapımcılığını üstlendiği filmlerde rol alan Aamir Khan’ın ilk dikkat çekici filmi “Qayamat Se Qayamat Tak” olmuştur. Bu film önemli bir reklam başarısı elde etmiş, Aamir Khan’ın kariyerinde daha fazla başrol oyuncusu olarak rol almaya başlamasını sağlamıştır. Sonrasında Bolywood’un aranan yüzü haline gelmiştir. 2001 yılında “Aamir Khan Productions” isminde bir yapımcılık şirketi kuran Aamir Khan, yapımcılığını ve başrol oyunculuğunu üstlendiği “Lagaan” filmi ile ulusal ödüller kazanmış, Oscar ödülüne aday olmuştur.

Aamir Khan hakkında bilgi, Aamir Khan nasıl ünlü oldu ve Aamir Khan hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda ünlü oyuncu ile ilgili son soru Aamir Khan’ın ayırt edici özellikleri nelerdir? Aamir Khan ismindeki oyuncunun çevresindeki hemen herkes tarafından belirtilen en belirgin ayırt edici özelliği mükemmeliyetçiliğidir. Bu yüzden ona “Mr. Perfectionist” takma ismi verilmiştir. Bunun yanında diğer dikkat çekici özellikleri üstün yeteneği, samimiyeti, zeki oluşu ve görünüşüdür.

You may also like...

1 Response

  1. Özgür diyor ki:

    Siyah değil ela gözlü !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir