Aamir Khan Kimdir, Hayatı, Aamir Khan Hakkında Bilgi

aamir khanYazımızda Aamir Khan kimdir, Aamir Khan’ın hayatı, Aamir Khan hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Aamir Khan’ın gerçek adı nedir? Aamir Khan ismi ile tanınan sanatçı gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Aamir Khan’ın tam ismi Aamir Hussain Khan şeklindedir. Aamir Khan’ın takma adları nelerdir nedir? Aamir Khan yakınları ve sevenleri tarafından “A.K.”, “Mr. Perfectionist”, “Tom Hanks of India” ve “Mamu” gibi takma isimlerle anılmaktadır.

Aamir Khan ne zaman doğdu? Aamir Khan 1965 yılında doğmuş bir aktördür. Aamir Khan’ın doğum tarihi 14 Mart 1965’tir. Aamir Khan’ın burcu nedir? Aamir Khan’ın burcu balıktır. Aamir Khan nerelidir? Aamir Khan bir Hindistanlıdır. Hindistan’ın Maharashtra’ya bağlı Mumbai kentinde doğmuştur. Aamir Khan “Holy Family Hospital” ismindeki hastanede dünyaya gözlerini açmıştır.

Aamir Khan hangi okulda okudu? Başarılı oyuncu doğduğu kent Mumbai’de bulunan “Bombay Scottish School” ismindeki okulda eğitim görmüştür.

Aamir Khan evli mi? Ünlü Hint aktör iki farklı evlilik yapmıştır. Aamir Khan’ın eşi kimdir? Aamir Khan’ın ilk eşi 1986’da evlenip 2002 yılında boşandığı aktris Reena Dutta’dır. Aamir Khan’ın 15 yıllık eşi Reena Dutta’nın Hint aktörün kariyerinde önemli bir yeri vardır. 2001 yapımı olan ve Aamir Khan’ın başrol oynadığı Oscar’a aday gösterilmesini sağlayan “Lagaan” filminin yapımcısıdır. Aamir Khan ikinci evliliğini ise Hint film yapımcısı ve yönetmen olan “Kiran Rao” ile yapmıştır. Kiran Rao “Lagaan” filminin yönetmeni “Ashutosh Gowariker”in söz konusu filmin çekimi esnasında asistanlığını üstlenmiştir. Aamir Khan’ın çocuğu var mı? Aamir Khan’ın ilk eşi Reena Dutta’dan iki tane çocuğu vardır. İkilinin boşanmasının ardından çocukların velayeti Reena Dutta’ya verilmiştir. Aamir Khan’ın ikinci eşinden ise bir çocukları olmuştur. İkili taşıyıcı annelik usulü çocuk sahibi olmuştur.

Aamir Khan kimdir, Aamir Khan’ın hayatı, Aamir Khan hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Aamir Khan’ın çocuklarının isimleri ile ilgili olacak. Aamir Khan Reena Dutta ikilisinin biri erkek biri kız olmak üzere iki çocukları vardır. İkilinin erkek çocuklarının ismi “Junaid”, kız çocuklarının ismi ise “Ira” şeklindedir. Aamir Khan ve Kiran Rao ise taşıyıcı anneden 2011 yılında bir erkek çocuk sahibi olmuştur. İkilinin çocuğunun ismi ise “Azad Rao Khan” şeklindedir.

You may also like...

3 Responses

  1. Ben de balık burcuyum ve 15 martta doğdum bugün 52 yasindasin 2017 deyim bu arada….AAMIR khan seni okadar çoooook seviyorum ki ölüyorum sana yani var Ya ya anlatamam ki sana olan sevgimi kimse anlayamaz ALLAHtan başka tabiki de…..

  2. Aamirci diyor ki:

    Çok güzel insansın gerçekten sevgiler değerli insan ….

  3. ZENNUREkhan diyor ki:

    Aamir khan abicim bu gün 14 mart ve senin galiba 51.yaş günün ???????????? İYİKİ ,İYİKİ DOĞMUŞSUN☺☺☺. iyiki senin gibi bir insan dünya ya gelmiş.seni yakından olmasada kalpten hissederek tanıdığım en mükemmel ,en güzel insanlardan birisin varlığını bildiğim için çok mutluyum. inşallah yakından görmekde nasip olur.seni ummayacağın kadar çoooooooook seviyorum en güzel günler seninle olsun çokça mutlu yıllar seninle olsun. allah seni sevdiği kullarından eylesin .yazılanları okuyormusun bilmiyorum ama yinede bilki seni gerçekten çoook seven birisi var .başarıların daim olsun.I love you .????????????????HAPY BİRTH DAY TO YOU????????????????????
    SANA HEDİYE OLARAK SADECE SEVGİMİ???? VEREBİLİRİM.can yakan gülümsemeniz hiç eksik olmasın. melek yüzlü insan????????????????????????????.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir