Alexandra Daddario Kimdir, Hayatı, Alexandra Daddario Hakkında Bilgi

Alexandra-DaddarioYazımızda Alexandra Daddario kimdir, Alexandra Daddario hayatı ve Alexandra Daddario hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Alexandra Daddario kimdir? Alexandra Daddario kısaca ünlü ABD’li genç aktristir. Genç sanatçı 16 yaşından itibaren televizyon dizilerindeki başarılı performansıyla tanınır. 2013 yılında gösterime giren fantastik türden bir film olan orijinal ismi “Percy Jackson and the Olympians: The Sea of Monsters” Türkçesi “Canavarlar Denizi” olan yapımda canlandırdığı “Annabeth Chase” karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

Alexandra Daddario ne zaman doğdu? Alexandra Daddario 1986 yılında doğmuş bir oyuncudur. Alexandra Daddario’nun doğum tarihi 16 Mart 1986’dır. Alexandra Daddario yaşı 2014 itibarıyla 28’dir. Alexandra Daddario’nun burcu nedir? Alexandra Daddario’nun burcu balıktır.

Alexandra Daddario’nun biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Alexandra Daddario ikisi de avukat olan bir anne ve babanın kızı olarak 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Ailesi çok kültürlü bir yapıdan gelen ünlü yıldızın kökenleri Çekoslovakya’ya, İrlanda’ya ve de İtalya’ya dayanmaktadır.

Oyunculuk kariyerine 2002 yılında henüz 16 yaşındayken 41 yıl süren ve efsanevi bir Amerikan dizisi olan “All My Children” ismindeki dizide canlandırdığı “Laurie Lewis” karakteri ile adım atan Alexandra Daddario 2 yıl rol aldığı seride toplamda 43 bölüm oynamıştır.

“All My Children” dizisinden sonra televizyon oyunculuğunu ikinci plana atan Alexandra Daddario sinema filmlerine yönelmiş televizyon serilerinde ise tek bölümlük konuk oyuncu performanslarıyla karşımıza çıkmıştır. 2005 yılında Amerikan komedi-drama filmi olan “The Squid and the Whale” orijinal isimli yapımda “Pretty Girl” rolünü başarıyla canlandırmış ardından çok sayıda film teklifi almıştır.

Genç oyuncu 2012 yılı hariç her yıl en az bir filmde önemli karakterleri canlandırmıştır. Alexandra Daddario oyunculuk kariyerinde en önemli yükselişini ise 2010 yılında  “Şimşek Hırsızı” ismindeki film ile yakalamıştır. Filmde başrol oynayan yetenekli oyuncu “Annabeth Chase” karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise “Şimşek Hırsızı” ismindeki ilk filmin devamı niteliğindeki “Canavarlar Denizi” adını taşıyan film ile uluslararası alanda tanınan oyuncular arasına girmiştir.

Alexandra Daddario kimdir, Alexandra Daddario hayatı ve Alexandra Daddario hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Alexandra Daddario’nun dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Genç aktris Alexandra Daddario şu ana kadar dini inanışı konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir