Angelina Jolie Hakkında Gerçekler, Angelina Jolie İle İlgili Bilgiler

angelina jolieYazımızda Angelina Jolie hakkında gerçekler ve Angelina Jolie ile ilgili bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Angelina Jolie’nin gerçek adı nedir? Angelina Jolie ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Angelina Jolie’nin tam ismi Angelina Jolie Voight şeklindedir. Başarılı oyuncu babasıyla yaşadığı sorunlar sebebiyle 2001 yılında bir dilekçe vererek “Voight” soyadını kullanmamaya başlamıştır. Angelina Jolie’nin isminde yer alan “Jolie” Fransızca bir kelimedir ve “tatlı, güzel, hoş” gibi anlamları vardır. Angelina Jolie’nin takma adı nedir? Angelina Jolie ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen takma isimleri “Ange”, “Angie” ve “Aj” gibidir.

Angelina Jolie nerelidir? Angelina Jolie Amerikalı bir oyuncudur. Angelina Jolie’nin doğduğu yer Amerika’nın Kaliforniya’ya bağlı Los Angeles kentidir. Ünlü oyuncunun babası tarafından Slovak ve Alman annesi tarafından ise Fransız ve Kanadalı olan yakın akrabaları vardır.

Angelina Jolie hangi okulda okudu? Angelina Jolie ilkokul eğitimi için New York’ta bulunan “William O. Schaefer School” ismindeki okula gitmiş “El Rodeo Elementary School” ismindeki okuldan mezun olmuştur. Angelina Jolie lise eğitimini ise “Beverly Hills High School” ismindeki okuldan almıştır. Angelina Jolie zengin çocuklarının eğitim gördüğü bu lisede kendini mutsuz ve yalnız hissetmiştir. Angelina Jolie ayrıca 2 sene “Lee Strasberg Theater Institute” ismindeki okulda eğitim almıştır. Angelina Jolie 14 yaşında iken okuldan atılmış ve depresyonda olduğu bir dönem geçirmiştir. O dönemler sürekli siyah giyen ve saçını mora boyatan Angelina Jolie bir cenaze kaldırıcısı olmayı hayal ettiğini ifade etmiştir.

Angelina Jolie’nin gittiği üniversite ise Kaliforniya’da bulunan “Lee Strasberg Theater Institute” ismindeki oyunculuk okuludur.

Angelina Jolie hakkında gerçekleri ve Angelina Jolie ile ilgili bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Angelina Jolie’nin ilk filminin ismi nedir? Angelina Jolie 1982 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Filmin orijinal ismi “Lookin’ to Get Out” şeklindedir. Angelina Jolie’nin babasının başrol oynadığı bu filmde Angelina Jolie “Tosh” karakterini canlandırmıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir