Angelina Jolie Kimdir, Hayatı, Angelina Jolie Hakkında Bilgi

angelina jolieYazımızda Angelina Jolie kimdir, Angelina Jolie hayatı ve Angelina Jolie hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Angelina Jolie kimdir? Angelina Jolie kısaca ünlü ABD’li sinema oyuncusudur. 7 yaşından itibaren oynadığı ses getiren filmlerle ve özel hayatıyla bilinir. Angelina Jolie aynı zamanda Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisidir. Başarılı oyunculuklarının ardından üç Altın Küre ve bir de Oscar ödülü kazanmıştır.

Angelina Jolie’nin kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Angelina Jolie aktör bir babanın ve aktris bir annenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Bir yaşındayken babası ve annesi ayrılmış annesi ve kardeşiyle birlikte yaşamaya başlamıştır. Angelina Jolie’nin annesi büyük oyuncu olma hayalini bir süre erteleyip çocukları üzerine odaklanmıştır. Angelina Jolie babasının bir oyuncu olmasının kendisi üzerinde bir etkisi olmadığını, kendisinin oyunculuğa ilgi duymasının sebebinin çocukken annesiyle birlikte izledikleri filmler olduğunu ifade etmiştir. Oyuncu olmaya karar veren Angelina Jolie iki yıl kadar “Lee Strasberg Theatre Institute” ismindeki okulda eğitim almıştır. 14 yaşındayken okuldan atılan Angelina Jolie depresyonda olduğu bir dönem geçirmiştir. 14 yaşından itibaren modellik, müzik videosu oyunculuğu ve tiyatro oyunculuğu yapmaya başlamıştır. Profesyonel anlamda ilk oyunculuk tecrübesini 18 yaşında “Cyborg 2”de canlandırdığı “Casella “Cash” Reese” karakteri ile yaşamıştır. 1995 yılından itibaren her yıl en az bir filmde yardımcı ve ana karakterleri canlandırmaya başlayan Angelina Jolie esas yükselişini 1997 yılında gerçekleştirmiştir. Söz konusu yılda “George Wallace” TV fiminde canlandırdığı “Cornelia Wallace” karakteri ile Altın Küre ödülü kazanmıştır. 1999 yılında ise “Girl, Interrupted” filminde canlandırdığı “Lisa Rowe” karakteri ile “En İyi Yardımcı Kadın Oyucu” alanında Oscar kazanan Angelina Jolie önemli bir başarı elde etmiştir. Sonraki dönemlerde ise filmleriyle, özel hayatıyla, kararlarıyla, evlilikleriyle sürekli gündemde kalmayı başarmıştır.

Angelina Jolie ne zaman doğdu? Angelina Jolie 1975 yılında doğmuş bir oyuncudur. Angelina Jolie’nin doğum tarihi 4 Haziran 1975’tir. Angelina Jolie’nin burcu nedir? Angelina Jolie’nin burcu ikizlerdir.

Angelina Jolie kimdir, Angelina Jolie hayatı ve Angelina Jolie hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Angelina Jolie’nin dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Angelina Jolie’nin bir Budist olduğu bilinmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir