Blake Lively Kimdir, Hayatı, Blake Lively Hakkında Bilgi

Yazımızda Blake Lively kimdir, Blake Lively hayatı ve Blake Lively hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Blake Lively kimdir? Blake Lively kısaca ünlü ABD’li genç aktris ve son dönemlerde Amerika’da bir akım haline gelmiş olan ünlü ev hanımıdır. Amerika’da ses getiren bir yapımda yer alıp ardından oyunculuğu arka plana atan aktrisler için kullanılan ünlü ev hanımı kavramı Jessica Alba ile Blake Lively için de kullanılmıştır. 2007 ve 2012 yılları arasında yayınlanan ve 6 sezon boyunca ilgiyle izlenen “Gossip Girl” ismindeki televizyon dizisinde başrol oyuncusu olarak canlandırdığı “Serena van der Woodsen” karakteri ile bilinir.

Blake Lively ne zaman doğdu? Blake Lively 1987 yılında doğmuş bir oyuncudur. Blake Lively’nin doğum tarihi 25 Ağustos 1987’dir. Blake Lively yaşı 2014 itibarıyla 27’dir.

Blake Lively’nin biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Blake Lively aktör bir baba ve bir aktris olan annenin kızı olarak 1987 yılında doğmuştur. Blake Lively’nin annesi, babası ve kardeşleri tamamen eğlence endüstrisinde çalıştığı için aile yaşamı onun için aynı zamanda oyunculuk eğitimi almasını sağlamıştır. Ebeveynleri onu çocuk bakıcıya bırakmak yerine oyunculuk derslerinde yanlarında götürmüşlerdir. Anne ve babasını oyunculuk sınıfında görmek Blake Lively’nin oyunculuğa ısınmasını sağlamış ileriki yaşlarında kendisine olan güvenini artırmıştır.

Başlarda oyuncu olmak istemeyen bunun yerine Stanford Üniversitesi’nde okuyup akademik kariyer hedefleyen Blake Lively liseyi bitirmeye yakın bir dönemde 18 yaşındayken abisi Eric’in ajansından oyunculuk teklifi almıştır. Ardından seçmelerde başarılı olarak “The Sisterhood of the Traveling Pants” ismindeki filmde başrol oynamaya hak kazanmıştır.

İlk oynadığı filmdeki başarısı sayesinde bir yıl sonra “Accepted” ve “Simon Says” ismindeki filmlerde küçük roller alan Blake Lively asıl önemli başarısını 2007 yılında elde etmiştir. Blake Lively 2007 yılında yayınlanmaya başlayan ve dünya genelinde geniş bir hayran kitlesi elde etmiş olan “Gossip Girl” ismindeki dizinin ana karakterlerinden “Serena van der Woodsen”i canlandırarak büyük bir ün kazanmıştır.

Blake Lively kimdir, Blake Lively hayatı ve Blake Lively hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Blake Lively’nin burcu nedir? Blake Lively’nin burcu başaktır.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir