Brad Pitt Hakkında Az Bilinenler, Brad Pitt Hakkında İlginç Bilgiler

Brad-PittYazımızda Brad Pitt hakkında az bilinenler ve Brad Pitt hakkında ilginç  bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Brad Pitt’in gerçek adı nedir? Brad Pitt ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Brad Pitt’in tam ismi William Bradley Pitt şeklindedir. Brad Pitt’in takma adı nedir? Brad Pitt ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen takma ismi tam adının kısaltılmışı olan “Brad” şeklindedir.

Brad Pitt nerelidir? Brad Pitt Amerikalı bir oyuncudur. Brad Pitt’in doğduğu yer Amerika’nın Oklahoma’ya bağlı Shawnee kentidir. Ünlü oyuncunun yakın akrabaları arasında Alman, İrlandalı ve İskoç olanlar vardır.

Brad Pitt hangi okulda okudu? Brad Pitt lise eğitimini Missouri’ye bağlı Sprigfield’da bulunan Kickapoo High School ismindeki okuldan almıştır. Bu okulda eğitimi esnasında sportif olarak aktif olan Brad Pitt yüzme, güreş, golf ve tenis takımları içerisinde yer almıştır. Brad Pitt’in gittiği üniversite ise University of Missouri ismindeki okuldur. Oyunculuk hayali kuran Brad Pitt üniversiteden mezun olmasına az bir süre kala okulu bırakmıştır.

Brad Pitt oyunculuğunun ilk yıllarında “Dallas”, “Another World”, “21 Jump Street”, “Glory Days” ve “Head of the Class” gibi televizyon programlarında oynamıştır.

Brad Pitt 1987 yılında başladığı oyunculuk kariyerinin başlarında daha çok fiziksel özellikleriyle ön plana çıkarılmıştır. Bundan rahatsız olan Brad Pitt yeteneğiyle tanınmak istemiştir. İlerleyen yıllarda bunu ortaya çıkarmaya fırsat bulduğu “Interview With The Vampire”, “12 Maymun”, “Se7en” ve “Fight Club” gibi yapımlarda rol almıştır. Başarılı aktörün 2004 yılında “Truva” filminin çekimleri için yaklaşık 10 kilo alması şüphesiz onun oyunculuk motivasyonunun üst düzeyde olduğunu gösteren bir örnektir.

Brad Pitt’in ilk filminin ismi nedir? Brad Pitt 1987 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Komedi türünde olan filmin orijinal ismi “Hunk” şeklindedir. Brad Pitt filmin küçük bir kısmında görünmüştür ve “Bardaki genç adam” karakterini canlandırmıştır.

Brad Pitt hakkında az bilinenler ve Brad Pitt hakkında ilginç  bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızı başarılı oyuncu ile ilgili son bir bilgi verip sonlandıracağız. Brad Pitt’in ismi Kanadalı şarkıcı “Shania Twain”in 1998 yılında seslendirdiği “That Don’t Impress Me Much” ismindeki şarkısında geçmiştir.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir