Brenda Song Kimdir, Hayatı, Brenda Song Hakkında Bilgi

brendasYazımızda Brenda Song kimdir, Brenda Song hayatı ve Brenda Song hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Brenda Song kimdir? Brenda Song kısaca ünlü ABD’li genç bir aktristir. 1988 doğumlu olan başarılı sanatçı henüz 6 yaşlarında oyunculuk ve modellik yapmaya başlamıştır. Küçük yaşlarda çok sayıda reklam, televizyon dizisi ve sinema filmlerindeki başarılı performansı sayesinde dikkat çekmiştir. Onu dünya genelinde tanınır yapan karakterler ise 2006 yapımı “Wendy Wu: Homecoming Warrior” filminde başrol oyuncusu olarak canlandırdığı “Wendy Wu” ile 2005 yılından itibaren yer aldığı bir Disney Channel dizisi olan “Zack ve Cody’nin Lüks Yaşamı” ismindeki seride oynadığı “London Tipton” karakteridir.

Brenda Song’un gerçek adı nedir? Brenda Song ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Brenda Song’in tam ismi Brenda Julietta Song şeklindedir. Brenda Song’in takma adı nedir? Brenda Song ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen bilinen takma isimleri arasında “B”, “Bren”, “Bren S” ve “BS” gibi isimlerle ile anılır.

Brenda Song ne zaman doğdu? Brenda Song 1988 yılında doğmuş bir oyuncudur. Brenda Song’in doğum tarihi 27 Mart 1988’tir. Brenda Song yaşı 2014 itibarıyla 26’dır.

Brenda Song nerelidir? Brenda Song Amerikalı bir oyuncudur. Brenda Song’in doğduğu yer Amerika’nın California’ya bağlı Carmichael kentidir. Brenda Song evlendi mi? 26 yaşında olan başarılı oyuncu 2014 itibarıyla evli değildir.

Brenda Song’un biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Brenda Song aslen Hmong olan bir baba ile aslen Taylandlı olan bir annenin tek kızıdır. Annesi Hmonglu bir ailenin evlatlık olarak aldıkları kız çocukları iken baba tarafından ailesi geçmişte Amerika’ya göç etmiştir.

Çok küçük yaşlarda modelliğe ve reklam filmlerinde oynamaya başlayan Brenda Song oyunculuk kariyeri için annesiyle birlikte Los Angeles’a yerleşmiştir. O sıralar 6 yaşında olan genç yıldız çocuk dizilerinde oynamaya başlamıştır.

Küçük yaşında kendine güveni ve başarılı oyunculuğu sayesinde dikkat çekmeyi başaran Brenda Song en iyi “Genç Aktris” ödülü kazanmıştır. Ayrıca 2000 yılında Disney Channel yapımı sinema filmi olan “The Ultimate Christmas Present” ile en iyi yardımcı genç oyuncu ödülünü elde etmiştir.

2002 yılından itibaren Disney Channel yapımı film ve dizilerde oynamaya başlayan Brenda Song 2005 yılından itibaren “The Suite Life of Zack & Cody” ismindeki dizinin ana karakterlerinden “London Tipton”u canlandırmaya başlamıştır. Türkiye’de 2009 yılında gösterilmeye başlayan dizi dünya genelinde büyük bir izleyici kitlesi elde etmiş Brenda Song’un tanınmasını sağlamıştır.

Brenda Song kimdir, Brenda Song hayatı ve Brenda Song hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Brenda Song’in burcu nedir? Brenda Song’in burcu koçtur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir