Cameron Diaz Kimdir, Hayatı, Cameron Diaz Hakkında Bilgi

cameron diazYazımızda Cameron Diaz kimdir, Cameron Diaz hayatı ve Cameron Diaz hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Cameron Diaz kimdir? Cameron Diaz 1994 yılından itibaren oynadığı filmlerle tanınan eski bir mankendir. Cameron Diaz ne zaman doğdu? Cameron Diaz 1972 yılında doğmuş bir oyuncudır. Cameron Diaz’ın doğum tarihi 30 Ağustos 1972’dir. Cameron Diaz’ın burcu nedir? Cameron Diaz’ın burcu başaktır.

Cameron Diaz’ın kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Cameron Diaz İspanyol kökenli olan Kübalı bir baba ve İngiliz-Alman bir annenin çocuğu olarak Kaliforniya’da dünyaya gelmiş burada yetişmiştir. 1988 yılında 16 yaşındayken modellik kariyerine adım atmış önemli markaların ürün tanıtımlarında rol almıştır. 17 yaşına geldiğinde Amerika’da gençlere yönelik bir magazin dergisi olan “Seventeen” ismindeki derginin kapağında fotoğrafı yer almıştır.

Modellik kariyerinde başarıyla ilerleyen Cameron Diaz 21 yaşındayken oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Jim Carrey’in başrolde oynadığı 1994 yapımı bir komedi filmi olan ve o yıl en yüksek hasılat elde eden 10 film arasında yer alan “Maske” filminde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. Sonraki üç yılda büyük stüdyo filmleri yerine bağımsız filmlerde rol almaya başlamış 1996 yılında oynadığı “Head Above Water” filmiyle geleceğin yıldızı olarak görülmeye başlamıştır. Cameron Diaz’ın aktrislik kariyerinde ilk yılları hiç de kolay geçmemiş “Mortal Kombat” filmdeki rolü için çalışırken eli kırılmış filmde oynayamamıştır.

Cameron Diaz 1998 yılında bir komedi filmi olan “There’s Something About Mary” filminde oynadığı başrol oyunculuğu ile yeniden bir çıkış yakalamış, “En İyi Komedi ve Müzikal Film Aktrisi” alanında Altın Küre Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Bir yıl sonra oynadığı “Being John Malkovich” filmi ile de yine Altın Küre başta olmak üzere altı önemli ödüle aday olarak gösterilmiştir.

2000 yılında önemli bir gişe başarısı elde eden “Charlie’nin Melekleri” filminin ana karakterlerinden biri olan “Natalie”yi canlandıran Cameron Diaz dünya genelinde önemli bir ün elde etmiş sonraki yıllarda ana karakterleri canlandırdığı önemli rollerde oynamıştır.

Cameron Diaz kimdir, Cameron Diaz hayatı ve Cameron Diaz hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Cameron Diaz’ın dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Cameron Diaz’ın Bilinmezcilik inancı olarak da bilinen Agnostik inancına bağlıdır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir