Carly Rae Jepsen Kimdir, Hayatı, Carly Rae Jepsen Hakkında Bilgi

Carly.Rae.JepsenYazımızda Carly Rae Jepsen kimdir, Carly Rae Jepsen hayatı ve Carly Rae Jepsen hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Carly Rae Jepsen kimdir? Carly Rae Jepsen kısaca ünlü Kanada’lı şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve bestecidir. Kanada’da 2007 yılında bir şarkı yarışmasında elde ettiği derece ile ve “Call Me Baby” ismindeki albümü ile bilinir.

Carly Rae Jepsen’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Carly Rae Jepsen Kanada’da dünyaya gelmiştir. Kökleri Danimarka’ya dayanan başarılı şarkıcı bir sanat okuluna devam etmekte iken 22 yaşında Kanada’da çok izlenen bir müzik yarışma programı olan “Canadian Idol” yarışmasına katılmış ve yarışmadan üçüncülük elde etmiştir. Bu yarışmanın ardından müzik alanında kariyerine yön vermeye başlayan Carly Rae Jepsen albüm çalışmalarına başlamış şarkı sözü yazarak ve kayıt yaparak albümünü tamamlamaya odaklanmıştır. Çalışmaları beğenilmiş bir kayıt şirketi ile anlaşarak 2008 yılında “Tug of War” ismindeki ilk albümü çıkarmıştır. Bu albümü ile önemli bir başarı elde eden Carly Rae Jepsen bundun üç yıl sonra çıkardığı single olan “Call Me Maybe” parçası ile dünya genelinde önemli bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmıştır. Bu isim altında çıkardığı müzik videosu YouTube’da 400 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Bu başarının ardından, Justin Bieber Carly Rae Jepsen’i menajeri olan Scooter Braun ile tanıştırmıştır.

Carly Rae Jepsen ne zaman doğdu? Carly Rae Jepsen 1985 yılında doğmuş bir ünlüdür. Carly Rae Jepsen’in doğum tarihi 21 Kasım 1985’tir. Carly Rae Jepsen’in burcu nedir? Carly Rae Jepsen’in burcu akreptir.

Carly Rae Jepsen kimdir, Carly Rae Jepsen hayatı ve Carly Rae Jepsen hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Carly Rae Jepsen’in dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Carly Rae Jepsen dini konular hakkında çok fazla konuşmadığı için Carly Rae Jepsen’in dini inanışı hakkında bir bilgi mevcut değildir.

You may also like...

1 Response

  1. Aydan diyor ki:

    Carly rae jepsen ben hayrani degilim ama sevdigim saygi duydugum bir kadin sanatcisi en cok sevdigim sarkisi call me maybe tabiiki cunku bundan baskasini tanimiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir