Cody Simpson Kimdir, Hayatı, Cody Simpson Hakkında Bilgi

Cody-SimpsonYazımızda Cody Simpson kimdir, Cody Simpson hayatı ve Cody Simpson hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Cody Simpson kimdir? Cody Simpson kısaca ünlü Avustralyalı genç pop şarkıcısıdır. Yetenekli sanatçı 10 yaşında iken YouTube video paylaşım sitesine yüklediği ve içerisinde Jason Mraz’ın “I am Yours”, Justin Timberlake’in “Cry Me River”, The Jackson 5’in “I Want You Back” gibi parçalarına ek olarak kendisine ait olan “One” ve “Perfect” gibi parçaların buluduğu videosunun Jay Z gibi ünlülerin yapımcılığını üstlenen ve Grammy adaylığı da olan Shawn Campbell tarafından beğenilmesi sonrasında keşfedilmiştir. “Paradise” ve “Surfers Paradise” isimlerinde iki albümü vardır.

Cody Simpson ne zaman doğdu? Cody Simpson 1997 yılında doğmuş genç bir şarkıcıdır. Cody Simpson’un doğum tarihi 11 Ocak 1997’dir. Cody Simpson yaşı 2014 itibarıyla 17’dir.

Cody Simpson’un biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Cody Simpson Avustralya’da dünyaya gelmiştir. Kendisinden küçük iki erkek kardeşi vardır. Yüzme konusunda başarılı olan genç şarkıcı “Queensland Yüzme Şampiyonası” ismindeki turnuvadan iki altın madalya kazanmıştır.

Yüzmenin yanında müziğe de büyük bir tutkuyla bağlı olan Cody Simpson ünlü şarkıcıların parçaları ile kendi şarkılarının olduğu videoları YouTube üzerinden paylaşmıştır. 2009 yılında bu videoları izleyen Shawn Campbell tarafından keşfedilmesinin ardından Amerikalı rapçi Flo Rida’nın katkılarıyla hazırladığı “iYiYi” ismindeki çıkış single eserini 15 Mayıs 2010 tarihinde çıkarmıştır.

Shawn Campbell ile çalışmak için Amerika’ya gidip Los Angeles kentine yerleşen genç şarkıcı müzik turlarına katılarak kendisini tanıtma adına çalışmalara başlamıştır.

“4U”, “Coast to Coast” ve “Preview to Paradise” isimlerindeki uzun versiyonlu parçaları çıkarmasıyla dünya genelinde ünlenen bir şarkıcı haline gelen Cody Simpson 2012 yılında “Paradise” bir yıl sonra 2013 yılında ise “Surfers Paradise” albümlerini çıkarmıştır.

Cody Simpson kimdir, Cody Simpson hayatı ve Cody Simpson hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Cody Simpson’un burcu nedir? Cody Simpson’un burcu oğlaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir