Dakota Fanning Hakkında Gerçekler, Dakota Fanning Hakkında Bilinmeyenler

Yazımızda Dakota Fanning hakkında gerçekler, Dakota Fanning hakkında bilinmeyenleri soru cevap şeklinde ele alacağız.

Dakota Fanning kimdir? ABD’li film aktrisi ve dizi oyuncusudur. Dakota Fanning çok küçük yaşlarda gösterdiği olağanüstü performansla oyunculuğa yetenekli olduğunu defalarca göstermesiyle bilinir. “I Am Sam” isimli filmde ilk başrolünü oynayan Dakota Fanning “Charlotte’s Web” ve “War of the Worlds” gibi filmlerde büyük yıldızlarla birlikte oynama fırsatı elde etmiştir.

Dakota Fanning hangi okulda okudu? Dakota Fanning 2 yaşında okumayı öğrenmiştir. Genç aktris ilkokula gitmemiş özel öğretmeni tarafından verilen eğitimi evde ve çekimler esnasında almıştır. Ardından liseye birinci sınıftan başlamıştır. Kaliforniya’ya bağlı North Hollywood’da bulunan “Campbell High Schooll” ismindeki lisede eğitim gören Dakota Fanning ardından “Gallatin School of Individualized Study” adındaki kurumda eğitimine devam etmiştir. Dakota Fanning üniversite eğitimine ise “New York University” ismindeki okulda devam etmektedir.

Dakota Fanning’in ilk filminin ismi nedir? Dakota Fanning 2001 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Filmin ismi “Father Xmas”dır. Bir kısa film olan “Father Xmas” kısa film yönetmeni Marie Rose tarafından yönetilmiştir. Dakota Fanning filmin çekimleri için 6 yaşındayken kameraların karşısına geçmiş ve “Clairee” karakterini canlandırmıştır. Dakota Fanning aynı sene “Tomcats” filminde de kısa bir rol almış ardından meşhur olmasını sağlayan başrol oyunculuğunu “I Am Sam” filminde canlandırdığı “Lucy Diamond Dawson” karakteriyle oynamıştır.

Dakota Fanning’in ilk televizyon programının ismi nedir? Dakota Fanning bir Amerikan medikal drama TV dizisi olan ve romancı Michael Crichton tarafından ortaya konan “ER” isimli televizyon programında ilk kez TV ekranlarında görünmüştür. 2000 yılında dizinin sadece bir bölümünde oynayan yetenekli oyuncu “Delia Chadsey” karakterini canlandırmıştır.

Dakota Fanning çocukken oyuncak bebeklere aşırı düşkündür. Genç aktrisin geniş bir oyuncak bebek koleksiyonu vardır. Dakota Fanning’in hobileri arasında ata binmek, piyano çalmak, keman çalmak ve bale vardır. Dakota Fanning evlendi mi? Dakota Fanning 2013 itibarıyla henüz evlenmemiştir.

Dakota Fanning hakkında gerçekler, Dakota Fanning hakkında bilinmeyenleri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Dakota Fanning’in evcil hayvanı var mı? Dakota Fanning evcil hayvan olarak bir ata ve bir de köpeğe sahiptir. Dakota Fanning’in atının ismi “Goldie”, Dakota Fanning’in köpeğinin ismi ise “Lewellen” şeklindedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir