Dakota Fanning Kimdir, Hayatı, Dakota Fanning Hakkında Bilgi

Actress Fanning arrives to attend the CFDA fashion awards in New YorkYazımızda Dakota Fanning kimdir, Dakota Fanning hayatı ve Dakota Fanning hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Dakota Fanning’in gerçek adı nedir? Dakota Fanning ismi ile tanınan sanatçının gerçek ismi Hannah Dakota Fanning’tir. Genç oyuncuya babası “Dakota” ismini annesi ise “Hannah” ismini vermiş adının son hali “Hannah Dakota” olmuştur. Dakota Fanning’in takma adı nedir? Dakota Fanning ismi ile tanınan sanatçının “Kodie”, “Kota”, “Blue Eyes” ve “D.F. Blondie” gibi takma isimleri hayranları ve yakınları tarafından sıkça telaffuz edilir. Dakota Fanning’in ayırt edici özellikleri nelerdir? Dakota Fanning’in sarı saçları, mavi gözleri, solgun teni, şen şakrak kişiliği ve yaşam sevinciyle dolu olması onun en belirgin ayırt edici özellikleridir.

Dakota Fanning kimdir? Dakota Fanning kısaca Amerikalı film ve dizi oyuncusudur. Genç yaşında elde ettiği önemli başarılarla bilinir.

Dakota Fanning hayatından kısaca bahsedelim. Dakota Fanning henüz 5 yaşındayken bir televizyon reklamında oynamış, 6 yaşına geldiğinde aktrisliğe başlayıp küçük roller almaya başlamıştır. Bu dönemde Amerika’da çok izlenen dizilerde misafir oyuncu olarak çocuk karakterleri canlandırmıştır. Bu diziler arasında “ER”, “CSI: Crime Scene Investigation”, “The Practice” ve “Spin city” gibi yapımlar yer almıştır. Bu ilk tecrübeleri arasında “ER” önemli bir yere sahiptir. O dönemde henüz 6 yaşında olan Dakota Fanning, bir araba kazası kazazedesi olan lösemili bir çocuğu canlandırmış bölümün çekildiği iki gün boyunca boyunluk ve nefes tüpü takmak zorunda kalmıştır. 2001 yılında ciddi roller almaya başlayan ve önemli bir deneyime sahip olan yetenekli aktris, “I Am Sam” isimli sinema filmiyle bu alanda çıkış yapmıştır. Filmin ana karakterlerinden birini canlandıran Dakota Fanning genç yaşında ciddi bir ün ve başarı elde etmiştir.

Dakota Fanning ne zaman doğdu? Dakota Fanning 1994 yılında doğmuş bir oyuncudur. Dakota Fanning’in doğum tarihi 23 Şubat 1994’tür. Dakota Fanning’in burcu nedir? Dakota Fanning’in burcu balıktır. Dakota Fanning’in dini nedir? Dakota Fanning bir Baptisttir.

Dakota Fanning kimdir, Dakota Fanning hayatı ve Dakota Fanning hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Dakota Fanning nerelidir sorusuna cevap vereceğiz. Dakota Fanning Amerikalıdır. Amerika’nın Georgia’ya bağlı Conyers kentinde doğmuştur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir