David Guetta Kimdir, Hayatı, David Guetta Hakkında Bilgi

david guettaYazımızda David Guetta kimdir, David Guetta’nın kısaca hayatı, David Guetta hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

David Guetta Türkiye konseri 27 Haziran 2014 Cuma günü saat 18:00’da gerçekleşecek. David Guetta İstanbul konseri 2014 yılında KüçükÇiftlik Park’ta olacak. Yazımız David Guetta konseri öncesinde ünlü sanatçıyı daha yakından tanımak amacıyla yazılmıştır.

David Guetta’nın gerçek adı nedir? David Guetta ismi ile tanınan sanatçı gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. David Guetta’nın tam adı David Pierre Guetta şeklindedir.

David Guetta ne zaman doğdu? David Guetta 1967 yılında doğmuş bir sanatçıdır. David Guetta’nın doğum tarihi 7 Kasım 1967’dir. David Guetta’nın burcu nedir? David Guetta’nın burcu akreptir. David Guetta’nın boyu kaçtır? David Guetta 1.76 boyunda olan sanatçılardandır.

David Guetta nerelidir? David Guetta bir Fransızdır. David Guetta nerede doğdu? Yetenekli oyuncu Fransa’nın Paris kentinde dünyaya gelmiştir.

David Guetta kimdir? David Guetta kısaca Fransız house müzik yapımcısı ve ünlü bir DJ’dir. David Guetta’nın hayatına kısaca bakarsak yetenekli sanatçı kariyerine 1984 yılında popüler şarkılar çalarak başlamıştır. 1990 yılına kadar gece kulüplerinde DJ’lik yapmıştır. Bir süre sonra Fransa’ya özgü house müziği keşfetmesi onun için bir dönüm noktası olmuştur. 2000’li yıllarda Gum Productions adındaki şirketi kurarak sırasıyla “Just a Little More Love”, “Guetta Blaster” ve “Pop Life” isimli albümleri çıkarmıştır. Onu uluslararası alanda başarıya götüren albümü ise 2010 yılında çıkardığı “One Love” olmuştur. Albüm içerisinde yer alan parçalar Grammy adayları içerisinde yer almıştır. Madonna’nın üçüncü derleme albümünden çıkan single çalışması olan “Revolver” için hazırladığı remix 2011 yılında “En İyi Remixlenmiş Şarkı” alanında Grammy Ödülü kazanmıştır.

David Guetta evlendi mi? David Guetta evli ünlülerdendir. David Guetta ne zaman evlendi? David Guetta 1992 yılında evlenmiştir. David Guetta’nın eşi kimdir? David Guetta’nın karısının ismi Cathy Guetta şeklindedir. Cathy Guetta eskiden eğlence mekanı yöneticiliği ve organizatörlük yapmıştır. David Guetta’nın çocukları Tim Elvis Eric ve Angie Guetta’dır.

David Guetta kimdir, David Guetta’nın kısaca hayatı, David Guetta hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak David Guetta’nın ailesine bakacağız. David Guetta’nın annesi Belçika kökenlidir. Bir lokantacı olan David Guetta’nın babası ise Fas göçmenidir. Ve son bir hatırlatma David Guetta Türkiye konseri için 27 Haziran 2014 Cuma günü İstanbul’da olacak.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir