Dove Cameron Kimdir, Hayatı, Dove Cameron Hakkında Bilgiler

dove camYazımızda Dove Cameron kimdir, hayatı, Dove Cameron hakkında bilgiler konusunu ele alacağız.

Dove Cameron biyografisini ele aldığımız yazımızda öncelikle Dove Cameron kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. 15 Ocak 1996 tarihinde doğan Dove Cameron yaşı 18 olan bir sanatçıdır. Dove Cameron burcu oğlaktır. Dove Cameron’nın gerçek adı Chloe Celeste Hosterman şeklindedir. Başarılı sanatçı “Dove” ismini babasının kendisini çağırırken kullanmayı sevdiği için seçmiştir. Dove Cameron’a yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen takma isim ise Dovey şeklindedir.

Dove Cameron nerede doğdu, nerede yaşıyor sorusunun yanıtı Amerika’dır. Ünlü oyuncu Amerika’nın Washington’a bağlı Seattle kentinde dünyaya gelmiştir. Dove Cameron lise eğitimini California’da Burbank High School ismindeki okulda almıştır. Yarı Fransız olan Dove Cameron yaşamının bir bölümünü bu ülkede geçirdiğinden Fransızcayı ana dili gibi konuşabilmektedir.

Dove Cameron özgeçmişine çok merak edilen Dove Cameron ikizi var mı sorusunu yanıtlayarak devam edeceğiz. Dove Cameron “Liv ve Maddie” ismindeki dizide hem Liv hem de Maddie’yi canlandırdığından sanatçının ikizi olduğu sanılmaktadır. Ancak bu doğru değildir. Dove Cameron kardeşi kendisinden büyüktür ve ismi Claire Hosterman şeklindedir. Dove Cameron’un annesi Bonnie Wallace iken babasının ismi Philip Alan Hosterman şeklindedir. Dove Cameron babasını oyunculuğa başlamadan birkaç yıl önce kaybetmiştir. En yakın arkadaşının ismi Veronica olan Dove Cameron’ın kedisinin ismi Fern’dir.

Dove Cameron kaç kilo? Dove Cameron kilosunun 52 kg olan bir şarkıcıdır. Dove Cameron kaç boyunda? Dove Cameron boyu 1,59 m şeklindedir. Dove Cameron evli mi? Dove Cameron 2014 itibarıyla evli değildir. Dove Cameron saç rengi sarıdır. Dove Cameron’un gözlerinin rengi ise yeşildir. Gülüşü onu farklı kılan ayırt edici özelliğidir. Dove Cameron ölçüleri 84 cm- 60 cm- 85 cm şeklindedir. 34 numaralı kıyafetleri giyebilen Dove Cameron Amerikan standartlarına göre 7 numara ayak numarasına sahiptir.

Dove Cameron’un ilk oynadığı dizi “Shameless” ismindeki komedi-drama türündeki televizyon programıdır. 2012 yılında toplamda iki bölümde yer alan başarılı aktris “Holly Herkimer” karakterini canlandırmıştır. Dove Cameron’un ilk oynadığı film ise “Bits and Pieces” ismindeki 2013 yapımı televizyon sinemasıdır. Burada ise “Alanna” karaterine hayat vermiştir.

Disney Channel yapımı bir sitcom serisi olan ve 2013’te gösterime giren “Liv ve Maddie” de canlandırdığı ikiz karakterler ile meşhur olan Dove Cameron 2014 yılında “Cloud 9” ismindeki Disney Channel filminde “Kayla Morgan” karakterini canlandırmıştır. Dove Cameron şarkılarından en bilineni “On Top of the World” ismindeki parçayı “Liv ve Maddie” adındaki dizide söylemiştir.

Dove Cameron hayranlarına ne denir? Dove Cameron hayranları “Dovelies” ismi ile anılırlar.

Dove Cameron kimdir, hayatı, Dove Cameron hakkında bilgiler başlıklı yazımızda son olarak Dove Cameron sevdiği şeyler nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Dove Cameron’nın en sevdiği mevsim güz, en sevdiği yemek hindistan cevizli pilav, en çok hoşlandığı şarkı Glenn Miller’a ait olan “Moonlight Serenade”, en beğendiği yönetmen ise Tim Burton şeklindedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir