Eminem Kimdir, Hayatı, Eminem Hakkında Bilgi

eminemYazımızda Eminem kimdir, Eminem’in kısaca hayatı, Eminem hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Eminem’in gerçek adı nedir? Eminem ismi ile tanınan genç şarkıcı takma ismi ile anılmaktadır. Eminem’in gerçek adı Marshall Bruce Mathers III şeklindedir. Eminem kimdir? Eminem kısaca Amerikalı rapçi, yapımcı ve aktördür.  Akademi ve Grammy ödülü sahibi bir sanatçıdır.

Eminem ne zaman doğdu? Eminem 1972 yılında doğmuş bir rapçidir. Eminem’in doğum tarihi 17 Ekim 1972’dir. Eminem’in burcu nedir? Eminem’in burcu terazidir.

Eminem nerelidir? Eminem bir Amerikalıdır. Eminem nerede doğdu? Yetenekli şarkıcı Amerika’nın Missouri’ye bağlı Saint Joseph kentinde dünyaya gelmiştir.

Eminem’in hayatına ve rap şarkıcılığına nasıl başladığına kısaca bakarsak yetenekli rapçinin annesi Debbie 14 yaşında iken Eminem’in babası Bruce ile tanışmış ve Eminem’i doğurmasına üç gün kala ölüm tehlikesi geçirmiştir. Debbie Eminem’i doğurduktan sonra Bruce tarafından terkedilmiştir. Eminem çocukluğunda aynı yerde iki yıl üst üste yaşayamamış annesiyle birlikte Missouri ile Michigan arasında sürekli mekik dokumuştur. Sonunda 11 yaşına geldiğinde Warren kentine yerleşmişler uzun süre burada yaşamışlardır. Gençlik yıllarında babasına olan özlemi nedeniyle sürekli ona mektup yazan Eminem’in mektupları her seferinde geri dönmüştür. Çocukluğunda yalnızlığı seven bir kişiliği olan Eminem; o dönemlerde çevresindeki zorba çocukların saldırılarına maruz kamış bir seferinde kafasına ciddi bir darbe almıştır.

Kişiliğinin oluştuğu dönemleri siyah insanların yaşadığı fakir mahallelerde geçiren Eminem farklı olduğu için yine şiddete maruz kalmıştır. O dönemler öykücülüğe de ilgi duyan Eminem önceleri çizgi roman yazarı olmaya karar vermiştir. 9 yaşlarında olan Eminem ilk kez bir rap şarkısı dinlemiş 14 yaşına geldiğinde liseden arkadaşı Mike Ruby ile birlikte bir rap grubu kurup “M&M” ismi altında rap yapmaya başlamıştır.

Eminem kimdir, Eminem’in kısaca hayatı, Eminem hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Eminem’in takma adı nedir sorusunu cevaplayacağız. Eminem aslında takma ismi ile anılan bir rapçidir. Başarılı şarkıcının Eminem dışındaki takma isimleri “M” ve “Slim Shady” şeklindedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir