Enrique Iglesias Gerçekleri, Enrique Iglesias Hakkında Bilgiler

enriqueYazımızda Enrique Iglesias gerçekleri ve Enrique Iglesias hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Enrique Iglesias’ın gerçek adı nedir? Enrique Iglesias ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Enrique Iglesias’ın tam ismi Enrique Miguel Iglesias Preysler şeklindedir. Enrique Iglesias’ın takma adı nedir? Enrique Iglesias ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen takma isimlerinden bazıları “Kike”, Quique, “E”, “The King of Latin Pop”, “The King of Dance”, “Kike”, “EI” ve “Super Nova” gibidir.

Enrique Iglesias nerelidir? Enrique Iglesias İspanyol bir şarkıcıdır. Enrique Iglesias’ın doğduğu yer İspanya’nın başkenti Madrid kentidir. Ünlü şarkıcının annesi Filipinli babası ise İspanyol’dur. Enrique Iglesias’ın babasının annesinin Porto Rikolu olduğu iddia edilmektedir.

Enrique Iglesias hangi okulda okudu? Enrique Iglesias’ın anne ve babası ünlü şarkıcı henüz dört yaşındayken ayrılmıştır. İki öz kardeşiyle birlikte sekiz yaşına dek annesinin yanında kalmış ardından büyükbabasının kaçırılması nedeniyle babasının yanına Amerika’nın Miami kentine gitmişlerdir. Eğitim hayatına bu kentte başlayan Enrique Iglesias babasının maddi açıdan güçlü olması sayesinde prestijli okullarda okumuştur. En son Miami’de bulunan “Gulliver Preparatory School” ismindeki okulda eğitim gören Enrique Iglesias müzik kariyeri için okulu mezun olmadan önce bırakmıştır.

Enrique Iglesias’ın ilk albümünün ismi nedir? Enrique Iglesias 21 Kasım 1995 tarihinde ilk kez bir albüm çıkarmıştır. Albümün ismi ünlü şarkıcının kendi ismini taşır ve “Enrique Iglesias” şeklindedir.

Enrique Iglesias’ın ilk televizyon programının ismi nedir? Enrique Iglesias 1996 yılında ilk kez bir dizide rol alarak televizyon izleyicisinin karşısına çıkmıştır. Enrique Iglesias ilk dizisinin ismi “Marisol” şeklindedir. Romantik drama dizisi olan bu dizide başarılı şarkıcı 5 bölüm boyunca yer almış oyunculuğundan çok şarkıcılığını ön plana çıkarmıştır.

Enrique Iglesias hakkında gerçekleri ve Enrique Iglesias hakkında bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Enrique Iglesias’ın ilk filminin ismi nedir? Enrique Iglesias 2003 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Filmin orijinal ismi “Once Upon a Time in Mexico” şeklindedir. ve Türkçeye “Bir Zamanlar Meksika’da” şeklinde çevrilmiştir. Aksiyon türünden bir film olan “Once Upon a Time in Mexico” filminde başarılı şarkıcı Antonio Banderas, Salma Hayek ve Johnny Depp gibi isimlerle birlikte yer almış “Lorenzo” karakterini canlandırmıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir