Enrique Iglesias Hakkında Herşey, Enrique Iglesias Hakkında İlginç Bilgiler

enriqueEnrique Iglesias hakkında hemen herşeyden bahsettiğimiz ve 5 yazıdan oluşan yazı serimizin sonu olan bu yazımızda Enrique Iglesias hakkında ilginç bilgiler vereceğiz.

Enrique Iglesias şarkı sözü yazmaya 15 yaşında arkadaşının garajında başlamıştır. Başarılı şarkıcı 80’lerin ünlü grupları “The Police” ve “Dire Straits” gibi gruplara hayrandır. Enrique Iglesias’ın ünlü olmasında önemli olan şarkılar arasında öne çıkanlar 1999 yılında seslendirdiği ve Enrique albümünde yer alan Bailamos, Rhythm Divine ve Be with You 2001 yılında seslendirdiği ve Escape albümünde yer alan Hero gibidir.

“Vampire Diaries” ismindeki dizide canlandırdığı “Jeremy Gilbert” rolü ile tanınan ünlü Amerikalı oyuncu Steven R. McQueen ile Enrique Iglesias ikinci dereceden kuzenlerdir. Enrique Iglesias ile ünlü Amerikalı aktör, komedyen ve yapımcı olan Gabriel Iglesias arasında ise hiçbir akrabalık ilişkisi yoktur.

Enrique Iglesias’ın annesi ve babası 1979 yılında ayrılmışlar başarılı şarkıcı bir dönem annesi ile birlikte Sırbistan’ın Belgrat kentinde yaşamıştır. Amerika’da babasının yanında yaşadığı dönemde ise aile dadısı tarafından yetiştirilmiştir.Enrique Iglesias’ın erkek kardeşi Julio Jr. modellik ve şarkıcılık Enrique Iglesias’ın kız kardeşi Chabeli ise televizyon sunuculuğu yapmıştır.

Enrique Iglesias 1999 yılında “Universal Music Latino” ile 48 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştır. Bu rakam o döneme kadar görülmemiş bir miktardır. 2005 yılında düzenlenen “Premios Juventud” ödül şovunun sunuculuk görevini Enrique Iglesias üstlenmiştir.

Enrique Iglesias şarkıcılık yeteneklerini göstermek amacıyla 1’i İspanyolca 2’si İngilizce olmak üzere üç parçadan oluşan bir demo kayıt çıkarmıştır. Bu eserine “Enrique Martinez” ismini vermiştir. Babasından habersiz olarak ortaya koyduğu bu demo kayıtta meşhur olan ailesinin soyismini kullanmamıştır. Enrique Iglesias 4 yılda toplam 13 milyon albüm satışı rakamına ulaşmayı başarmış Grammy ödüllü bir şarkıcıdır. Ayrıca başarılı şarkıcının popüler parçaları Latin Amerika dizilerine isim vermiştir.

Enrique Iglesias babası Julia Iglesias’ın oğlu şeklinde tanıştırılmaktan hiçbir zaman hoşlanmamıştır. Ayrıca verilen “Ricky” takma ismini de hiç sevmemektedir. Ona bu lakabın verilme sebebi Ricky Martin’in de ilk isminin Enrique olmasındandır.

Enrique Iglesias dünya genelinde 150’nin üzerinde alanda performans sergilemiştir.UFO’lara inandığını belirten Enrique Iglesias üniversite eğitimini Miami Üniversitesi’nde İş Yönetimi alanında almıştır. Enrique Iglesias cebinde 20 dolardan fazla taşımayı sevmemektedir. Enrique Iglesias kendisini samimi olarak tanımlamaktadır. Kendisini tanımayanların onu yargılaması hayatta nefret ettiği şeylerdendir. Ayrıca sakar olduğunu da itiraf eden Enrique Iglesias performans sergilerken birkaç sefer dengesini kaybederek düşmesiyle gündeme gelmiştir. Çocukluğunda utangaç bir çocuk olan Enrique Iglesias’ın varlığı sınıftaki diğer öğrenciler tarafından farkedilmemiştir. Ünlü şarkıcı her gece dua etmektedir. Yetenekli sanatçı Disney yapımı “Pinnochio”yu sayamayacağı kadar çok izlemiştir.

Enrique Iglesias sevdiği şeyler arasında MTV kanalını izlemek, pratik espriler yapmak, kot pantolon ve beyaz tişört giymek vardır. Saat ve koku kullanmaktan ise hoşlanmayan Enrique Iglesias insan vücudunun doğal kokusunu sevmektedir. Diş bakımına ise büyük önem veren şarkıcı her ay diş fırçasını yenilemektedir. Enrique Iglesias seyahat etmekten, yılbaşı tatilinden, magazin dergileri okumaktan, futboldan ve ekstrem sporlardan hoşlanmaktadır. İleride uçağın nasıl kullanılacağını öğrenmek en büyük hayallerindendir.

Enrique Iglesias evlendi mi? Enrique Iglesias 2014 itibarıyla henüz evli değildir. 2013 yılında kısa bir süre ismi ünlü Amerikalı aktris Camille Belle ile anılmıştır. Enrique Iglesias evlendiğinde ve bir aile sahibi olduğunda şarkı söylemeyi bırakacağını ifade etmiştir.

Enrique Iglesias hakkında herşeyi öğrenebilmeniz için sitede yer alan 5. yazımız olan Enrique Iglesias hakkında herşey, Enrique Iglesias hakkında az bilinenler başlıklı  yazımızı son bir bilgi verip sonlandıracağız. Enrique Iglesias’ın sloganı nedir? Ünlü şarkıcı Enrique Iglesias “Try to live happy every day” mottosu hayatını şekillendirmektedir. Yani her gün mutlu yaşamak onun en büyük ilkesidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir