Enrique Iglesias Kimdir, Hayatı, Enrique Iglesias Hakkında Bilgi

enriqueYazımızda Enrique Iglesias kimdir, Enrique Iglesias hayatı ve Enrique Iglesias hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Enrique Iglesias kimdir? Enrique Iglesias kısaca Florida çıkışlı ünlü İspanyol şarkıcı ve oyuncudur. Grammy ve Latin Grammy ödüllerini kazanmıştır ve Dünya’da en çok albüm satış rakamına ulaşan İspanyol şarkıcılar arasındadır. Aktörlük çalışmalarıyla da bilinen Enrique Iglesias; Antonio Banderas, Salma Hayek ve Johnny Depp gibi isimlerle “Once Upon a Time in Mexico” ismindeki sinema filminde oynamıştır.

Enrique Iglesias ne zaman doğdu? Enrique Iglesias 1975 yılında doğmuş bir şarkıcıdır. Enrique Iglesias’ın doğum tarihi 8 Mayıs 1975’tir. Enrique Iglesias’ın yaşı 2014 itibarıyla 39’dur. Enrique Iglesias nerede doğdu? Enrique Iglesias İspanya’nın Madrid kentinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Enrique Iglesias’ın biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Enrique Iglesias İspanyol şarkıcı olan bir babanın ve magazin dergisinde muhabir olan annenin en küçük oğlu olarak 1975 yılında dünyaya gelmiştir. Enrique Iglesias’ın anne ve babası ünlü şarkıcı 4 yaşındayken ayrılmışlardır. 8 yaşına kadar kardeşleriyle birlikte annesiyle birlikte yaşayan Enrique Iglesias ardından büyükbabasının kaçırılması sonrası babasının yanına Amerika’nın Florida’ya bağlı Miami kentine taşınmıştır. Burada kardeşleriyle birlikte bir dadı tarafından yetiştirilmiş olan Enrique Iglesias çıkardığı ilk albümü dadısı Elvira Olivares’e ithaf etmiştir.

Zengin bir ailenin çocuğu olan Enrique Iglesias prestijli bir okulda eğitim hayatına adım atmış ve şarkı söyleme adına ilk çıkışını burada “Hello, Dolly!” ile yapmıştır.

Babası da başarılı bir şarkıcı olan Enrique Iglesias hiçbir zaman müzik kariyeri ile ilgili planlarını babasıyla paylaşmamış, meşhur olan soyadının kariyerinde kendisine fayda sağlamasını istememiştir. Aile dadısından aldığı borç para ile İspanyolca ve İngilizce şarkılardan oluşan demo bir kaset kaydını “Enrique Matinez” adı altında yapmıştır. Kolejden ayrılmasının ardından ilk albümünü çıkarmak amacıyla Toronto’ya gitmiştir.

1995 yılında kendi adını taşıyan ilk albümü “Enrique Iglesias”ı çıkaran başarılı şarkıcı ilk haftada yarım milyon satarak büyük bir başarı yakalamış Grammy ödülünü kazanmıştır. İkinci albümü “Vivir” ile Amerikan müzik ödüllerini Ricky Martin ve Chayanne gibi ünlü Latin şarkıcıların önünde yer alarak kazanmıştır. Enrique Iglesias ardından çıkardığı “Cosas del Amor”, “Enrique” ve “Escape” gibi albümleriyle birlikte dünya genelinde 70 milyonun üzerinde albüm satış rakamına ulaşarak tüm dünyada büyük bir ün elde etmiştir.

Enrique Iglesias kimdir, Enrique Iglesias hayatı ve Enrique Iglesias hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Enrique Iglesias’ın burcu nedir? Enrique Iglesias’ın burcu boğadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir