George Clooney Kimdir, Hayatı, George Clooney Biyografisi

georgeclooneyYazımızda George Clooney kimdir, hayatı, George Clooney biyografisi konusunu ele alacağız.

George Clooney hayat hikayesini ele aldığımız yazımızda öncelikle George Clooney kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. 6 Mayıs 1961 tarihinde doğan George Clooney yaşı 53 olan bir sanatçıdır. George Clooney hangi burç sorusunun cevabı boğadır. Ünlü oyuncunun tam adı George Timothy Clooney şeklindedir. George Clooney’e yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen lakap ise Gorgeous George şeklindedir.

George Clooney nereli, nerede yaşıyor sorusunun yanıtı Amerika’dır. Başarılı aktör Amerika’nın Kentucky’e bağlı Lexington kentinde dünyaya gelmiştir. George Clooney ilkokul eğitimini sırasıyla Kentucky, Columbus ve Ohio’da bulunan “Blessed Sacrament School”, “St. Michael’s School” ve “Western Row Elementary School” gibi okullarda almıştır. “Augusta High School” ismindeki lisede lise öğrenimini tamamlayıp 1979 ve 1981 yılları arasında “Northern Kentucky University” ismindeki üniversitede “radyo ve televizyon gazeteciliği” bölümünde okul hayatını sürdürmüştür. Ardından “University of Cincinnati” adındaki üniversiteye çok kısa süre devam etmiş fakat mezun olmamıştır.

George Clooney oyunculuğa başlamadan önce zor şartlarda yaşamıştır. Kadın ayakkabısı, erkek takım elbisesi satmış, kapı kapı dolaşarak ürün pazarlamış, inşaat ve tütün firmalarında çalışmıştır. Hollywood’a ilk geldiğinde ise arkadaşının evinde hücre gibi küçük bir odada bir yıl boyunca yaşamıştır.

George Clooney hakkında bilgilere yer verdiğimizyazımıza oyunculuk kariyeri ile devam edeceğiz. 1982 yılında çeşitli rollerde oynamaya başlayan George Clooney ilk önemli televizyon tecrübesini 1984-1985 yılları arasında “Mark ‘Ace’” karakterini canlandırdığı “E/R” ismindeki sitcom ile yaşamıştır. İlk film oyunculuğu ise 1987 yapımı “Return to Horror High” adını taşıyan yapımda canlandırdığı “Oliver” iledir. 1994 yılında ilk kez rol aldığı “ER” dizisinde oynadığı “Dr Doug Ross”la ünlenen George Clooney en iyi aktör dalında Emmy’e aday gösterilmiştir. Bunun dışında Ocean’s Eleven, Batman & Robin, From Dusk till Dawn, Gravity ve The Monuments Men gibi filmler usta aktörün oynadığı en bilinen yapımlardır.

George Clooney nin hayatına usta aktörün ailesinden bahsederek devam edeceğiz. George Clooney babası kimdir? George Clooney babası eski bir televizyon sunucusu olan Nick Clooney’dir. George Clooney annesi kim sorusunun cevabı ise Nina Warren Clooney şeklindedir.George Clooney kardeşinin adı Adelia Clooney’dir. Adelia Clooney “Ada” kısaltması ile de bilinir. Ünlü oyuncunun akrabaları arasında ünlü isimler vardır. Örneğin kuzenleri Miguel Ferrer, Rafael Ferrer, amcası José Ferrer aktör; halası Rosemary Clooney ise yapımcıdır. Ünlü şarkıcı Debby Bone ise George Clooney’in kuzeni Gabriel Ferrer ile evlidir.

George Clooney özgeçmişine çok merak edilen George Clooney ne zaman evleniyor, George Clooney evli mi sorusunu ele alarak devam edeceğiz. Başarılı aktör 27 Eylül 2014 tarihinde evlenmiştir. George Clooney kiminle evlendi? George Clooney nişanlandığı İngiliz-Lübnanlı avukat Amal Alamuddin ile evlenmiştir.

Yazımızın bu bölümünde George Clooney fiziksel özelliklerine değineceğiz. George Clooney kaç kilo? George Clooney kilosu 77 kg olan bir yapımcıdır. George Clooney kaç boyunda? George Clooney boyu 1,80 m şeklindedir. Grimsi saçlara sahip olan George Clooney göz rengi koyu kahverengidir. George Clooney saçları ve filmlerine de yansıyan liberal politik görüşü onu farklı kılan ayırt edici özelliğidir. George Clooney ölçüleri göğüs kısmı 107 cm, bel bölgesi 89 cm’dir. George Clooney kasları ise 36 cm şeklindedir.

George Clooney kimdir, hayatı, George Clooney biyografisi başlıklı yazımızda son olarak George Clooney sevdiği şeyler nelerdir sorusunu cevaplayacağız. George Clooney en sevdiği şarkının ismi “Destination Moon” şeklindedir. Bu parça Amerikalı yapımcı ve piyanist Dinah Washington tarafından söylenmiştir. İyi bir beysbol oyuncusu olan George Clooney 16 yaşında iken bir kulüpte şansını denemiştir. Hayvanları seven tecrübeli aktör kendisine hediye olarak verilen Max adındaki domuza sahipti. Max 2006 yılında 18 yaşındayken hayatını kaybetti. George Clooney en sevmediği şey ise depremlerdir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir