Georgie Henley Kimdir, Hayatı, Georgie Henley Hakkında Bilgi

georgie henleyYazımızda Georgie Henley kimdir, Georgie Henley’in hayatı ve Georgie Henley hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Georgie Henley kimdir? Georgie Henley sinema filmi oyunculuğu ile tanınan genç İngiliz aktristir. “The Chronicles of Narnia” film serisinde canlandırdığı “Lucy Pevensie” karakteri ile bilinir. Bahsi geçen filmin ilki olan “The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe”taki performansı dolayısıyla henüz 10 yaşındayken prestijli ödüller kazanmıştır. Georgie Henley’in oynadığı filmler içinde ana karakterleri canlandırdığı diğer filmler ise 2013 yılında çekilen “Perfect Sisters” filmindeki “Beth Anderson karakteri ile yine aynı yıl çekilen “The Sisterhood of Night” filminde canlandırdığı “Mary Warren” karakterleridir.

Georgie Henley’in gerçek adı nedir? Georgie Henley gerçek isminin bir bölümünü kullanan sanatçılardandır. Georgie Henley’in tam adı da “Georgia Laura Henley” şeklindedir.

Georgie Henley ne zaman doğdu? Georgie Henley 1995 yılında doğmuş genç bir aktristir. Georgie Henley’in doğum tarihi 9 Temmuz 1995’tir. Georgie Henley’in burcu nedir? Georgie Henley’in burcu yengeçtir.  Georgie Henley evlendi mi? Georgie Henley 2013 itibarıyla henüz evlenmemiştir.

Georgie Henley nerelidir? Georgie Henley İngilterelidir. Yorkshire’a bağlı Ilkley’de dünyaya gelmiştir. Georgie Henley hangi okulda okudu? İngiltere’de doğduğu kent Yorkshire’da bulunan ve kızlara yönelik eğitim veren “Moorfield School” ismindeki okulda başlayan ünlü aktris daha sonra “Bradford Grammar School” ismindeki okula devam etmiş bu okuldan yeni mezun olmuştur. Georgie Henley üniversite eğitimini Cambridge Üniversitesi’ne bağlı Pembroke Koleji’nde İngilizce bölümünde sürdürmektedir.

Georgie Henley kimdir, Georgie Henley’in hayatı ve Georgie Henley hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Georgie Henley nasıl ünlü oldu sorusunu kısaca ele alırsak henüz 10 yaşındayken bir film tecrübesi yaşayan ve “Lucy Pevensie” ismindeki çocuk karakteri “The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe” ismindeki filmde başarıyla oynayan Georgie Henley dünya genelinde 750 milyon dolar hasılat yapan bu film sayesinde ün kazanmıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir