Hailee Steinfeld Kimdir, Hayatı, Hailee Steinfeld Hakkında Bilgi

hailee-steinfeldYazımızda Hailee Steinfeld kimdir, Hailee Steinfeld hayatı ve Hailee Steinfeld hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Hailee Steinfeld kimdir? Hailee Steinfeld kısaca ünlü ABD’li genç aktristir. 1996 doğumlu olan genç sanatçı henüz 10 yaşlarında oyunculuğa başlamış ve o zamandan beri önemli sinema filmlerinde ve televizyon yapımlarında rol almıştır. Mattie Ross karakterini canlandırdığı 2010 yapımı “True Grit” filmindeki performansı ile bilinen Hailee Steinfeld başarılı oyunculuğu nedeniyle en iyi yardımcı kadın oyuncu alanında Oscar ve BAFTA ödüllerine aday olarak gösterilmiştir.

Hailee Steinfeld ne zaman doğdu? Hailee Steinfeld 1996 yılında doğmuş bir oyuncudur. Hailee Steinfeld’in doğum tarihi 11 Aralık 1996’dır. Hailee Steinfeld yaşı 2014 itibarıyla 18’dir. Hailee Steinfeld’in burcu nedir? Hailee Steinfeld’in burcu yaydır.

Hailee Steinfeld’in biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Hailee Steinfeld fitness hocası bir babanın ve dekoratör olan annenin kızı olarak 1996 yılında doğmuştur. Küçük yaşlarında çevresinin de etkisiyle oyunculuğa karşı ilgisi artan Hailee Steinfeld henüz 8 yaşında iken oyuncu olmaya karar vermiştir. Bir yıl sonra da bir oyunculuk ajansına kayıt olmuştur.

2007 yılında ilk oyunculuk tecrübesini komedi türünden bir televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak yaşayan Hailee Steinfeld “Back to You” ismindeki seride küçük kız karakterini oynamıştır. Yerel tiyatrolarda da sahneye çıkan Hailee Steinfeld tecrübesini artırmak için “Heather: A Fairy Tale”, “She’s the Fox” gibi kısa filmlerde başrol oynamıştır. “She’s the Fox” dünya çapında bir başarı yakalamış ve önemli ödüller kazanmıştır.

Oyunculukta önemli bir aşama kaydeden ve tanınmaya başlayan yetenekli aktris “Summer Camp” isminde komedi türünden olan televizyon filminde “Shayna Matson” karakterini canlandırmıştır.

Hailee Steinfeld’in tüm dünyada tanınmasını ve genç yaşında ünlü bir oyuncu olmasını sağlayan film ise “True Grit” ismindeki yapım olmuştur. Filmde yardımcı kadın oyuncu olarak canlandırdığı “Mattie Ross” karakteri ile prestijli film festivallerinden ödüller kazanan Hailee Steinfeld Oscar ve BAFTA ödüllerine de aday gösterilmiştir.

Hailee Steinfeld kimdir, Hailee Steinfeld hayatı ve Hailee Steinfeld hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Hailee Steinfeld’in dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Hailee Steinfeld’in annesi Filipinlidir. Genç yıldızın hangi inanca bağlı olduğu bilinmemektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir