Hazal Kaya Kimdir, Hayatı, Hazal Kaya Hakkında Bilgi

hazal kayaYazımızda Hazal Kaya kimdir, Hazal Kaya’nın hayatı ve Hazal Kaya hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Hazal Kaya kimdir? Hazal Kaya kısaca
reklam, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınan Türk aktristir. “Ay Büyürken Uyuyamam” ve “Bu Son Olsun” gibi sinema filmleri ile başta “Adını Feriha Koydum” olmak üzere “Genco”, “Aşk-ı Memnu” ve “A.Ş.K.” gibi televizyon dizilerindeki başarılı performansıyla bilinir.

Hazal Kaya’nın gerçek adı nedir? Hazal Kaya gerçek isminin bir kısmını kullanan sanatçılardandır. Hazal Kaya’nın tam adı Leyla Hazal Kaya şeklindedir. Hazal Kaya ne zaman doğdu? Hazal Kaya 1990 yılında doğmuş genç bir aktristir. Hazal Kaya’nın doğum tarihi 10 Ekim 1990’dır. Hazal Kaya’nın burcu nedir? Hazal Kaya’nın burcu terazidir. Hazal Kaya evlendi mi? Hazal Kaya 2013 itibarıyla henüz evlenmemiştir.

Hazal Kaya’nın boyu kaçtır? Hazal Kaya’nın boyu 1,58 metredir. Hazal Kaya’nın kilosu kaçtır? Hazal Kaya 55 kg kiloya sahiptir. Hazal Kaya’nın saç rengi nedir? Hazal Kaya koyu kahverengi saçlı aktrislerdendir. Hazal Kaya’nın göz rengi nedir? Hazal Kaya ismi ile tanınan oyuncu yeşil renkli gözlere sahiptir.

Hazal Kaya nerelidir? Hazal Kaya Türkiyelidir. Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Hazal Kaya hangi okulda okudu? Eğitim hayatına Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda başlayan başarılı aktris liseyi İstanbul İtalyan Lisesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. Hazal Kaya’nın üniversite eğitimini aldığı üniversite ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’dir.

Hazal Kaya nasıl ünlü oldu konusunu kısaca ele alırsak yetenekli aktris küçük yaşlardan itibaren sanatla iç içe olmuş bale ve keman üzerine dersler almıştır. 16 yaşında iken dizilerde konuk oyuncu olarak rol almaya başlayan ünlü aktris 2006 yılı içerisinde “Acemi Cadı” ve “Sıla” gibi filmlerde konuk oyuncu olarak oynamıştır. Oyunculuk kariyerindeki ilk önemli deneyimini ise 2007 ve 2008 yılları arasında yayınlanan “Genco” dizisindeki başrol oyunculuğu ile yaşamıştır.

Hazal Kaya kimdir, Hazal Kaya’nın hayatı ve Hazal Kaya hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Hazal Kaya’nın ailesinden ve bildiği dillerden bahsedeceğiz. Hazal Kaya’nın anne ve babasının avukat olduğu bilinmektedir. Hazal Kaya Türkçe, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir