Ian Somerhalder Kimdir, Hayatı, Ian Somerhalder Hakkında Bilgi

ianYazımızda Ian Somerhalder kimdir, Ian Somerhalder hayatı ve Ian Somerhalder hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Ian Somerhalder kimdir? Ian Somerhalder kısaca ünlü Amerikalı bir aktör ve modeldir. “Lost” ismindeki dizide canlandırdığı “Boone Carlyle” ve “The Vampire Diaries” adındaki TV serisinde oynadığı “Damon Salvatore” karakterleri ile ünlenmiştir.

Ian Somerhalder’in gerçek adı nedir? Ian Somerhalder ismi ile tanınan sanatçı gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Ian Somerhalder’in tam ismi Ian Joseph Somerhalder şeklindedir.

Ian Somerhalder nerelidir? Ian Somerhalder Amerikalı bir oyuncudur. Yetenekli aktör Amerika’nın Louisiana’ya bağlı Covington kentinde dünyaya gelmiştir.

Ian Somerhalder ne zaman doğdu? Ian Somerhalder 1978 yılında doğmuş bir oyuncudur. Ian Somerhalder’in doğum tarihi 8 Aralık 1978’dir. Ian Somerhalder yaşı 2014 itibarıyla 36’dır.

Ian Somerhalder’in biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Ian Somerhalder masaj terapisti bir anne ile inşaat işleriyle uğraşan bir babanın oğlu olarak Louisiana’ya bağlı Covington kentinde dünyaya gelmiş ve çocukluğunu bu kentte geçirmiştir. Özel bir Katolik okulunda eğitim alan ünlü aktör 10 yaşında başladığı modellik kariyerini 13 yaşına gelene dek devam ettirmiştir. 13 yaşında iken annesi ve babası ayrılan Ian Somerhalder 17 yaşına girdiğinde aktör olmaya karar vermiştir.

1997 yılında “The Big Easy” ismindeki televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak oynayan Ian Somerhalder oyunculuk kariyerindeki ilk önemli deneyimini 1998 yılında “Celebrity” ismindeki bir Woody Allen filminde yaşamıştır.

2000 yılında “Young Americans” ismindeki televizyon serisinde 8 bölüm oynamış 2002 yılında “The Rules of Attraction” ismindeki dizide canlandırdığı karakter ile büyük beğeni toplamıştır.

Ian Somerhalder nasıl ünlü oldu? Ian Somerhalder’in ünlü olmasını ve dünya genelinde tanınmasını sağlayan yapım ise 2004 ile 2010 yılları arasında 10 sezon boyunca tüm dünyada ilgi ile takip edilen “Lost” ismindeki drama türündeki televizyon dizisidir. Ian Somerhalder Lost dizisinin ana karakterlerinden “Boone Carlyle”i canlandırmıştır. Canladırdığı karakter dizinin birinci sezonunda ölmüş fakat ünlü oyuncu daha sonra çekilen 7 bölüm için yeniden diziye dönmüştür.

Ian Somerhalder günümüzde yine çok popüler olan “The Vampire Diaries” ismindeki dizide Nina Dobrev, Paul Wesley gibi isimlerle birlikte oynamaktadır.

Ian Somerhalder kimdir, Ian Somerhalder hayatı ve Ian Somerhalder hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Ian Somerhalder’in burcu nedir? Ian Somerhalder’in burcu yaydır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir