Jade Thirlwall Kimdir, Hayatı, Jade Thirlwall Hakkında Bilgi

screen1Yazımız dünyaca ünlü Little Mix müzik grubunun dört üyesinden birisi olan Jade Thirwall ile ilgili olacak ve Jade Thirlwall kimdir, Jade Thirlwall hayatı, Jade Thirlwall hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jade Thirlwall kimdir? Jade Thirwall kısaca ünlü genç İngiliz şarkıcıdır. Genç sanatçı 2011 yılında kurulan “Little Mix” ismindeki 4 genç kızdan oluşan İngiliz müzik grubunun üyelerinden birisidir. Little Mix grubunun Jade Thirwall dışındaki üyeleri Perrie Edwards, Jesy Nelson ve Leigh Anne Pinnock şeklindedir. Grup halinde katıldıkları bir yarışma programı olan “The X Factor” ismindeki şarkı yarışmasını 2011 yılında kazanmışlar ve bunu grup halinde başaran ilk grup olmayı başarmışlardır.

Jade Thirlwall ne zaman doğdu? Jade Thirwall 1992 yılında doğmuş bir sanatçıdır. Jade Thirwall’ın doğum tarihi 26 Aralık 1992’dir. Jade Thirwall yaşı 2014 itibarıyla 22’dir. Jade Thirwall’ın burcu nedir? Jade Thirwall’ın burcu oğlaktır.

Jade Thirlwall’ın biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Jade Thirwall Tyne and Wear’a bağlı South Shields’de doğmuştur. Annesi Norma boşanmış ve daha sonra tekrar evlilik yapmamıştır. Jade Thirwall’ın bir erkek kardeşi vardır. Erkek kardeşi ile birlikte annesinin yanında büyümüştür.

Jade Thirwall profesyonel anlamda müzik kariyerine başlamadan önce çeşitli şarkı yarışmalarında kendini göstermiştir. Çeşitli alanlarda bir arada bulunduğu kendisi gibi South Shields’lı olup “The X Factor” ismindeki şarkı yarışmasının 6. sezonunun galibi olan Joe McElderry yakın arkadaşıdır. Jade Thirwall ve Joe McElderry beraber düet yapmışlardır.

Jade Thirwall henüz 3 yaşındayken şarkı söylemeye başlamış 15 yaşına kadar Steps Dance ve Fitness” eğitimi almıştır. Buradaki dans öğretmeni onun iyi bir şarkıcı olduğunu keşfetmiştir. Dansta ilerleme kaydettiği zaman muhtemelen bir star olabileceğini çünkü yetenekli olduğunu ifade etmiştir.

Jade Thirwall gittiği lisede de sesi ile bilinir olmuş sınıf aktiviteleri için ve okul genelinde düzenlenen konserlerde sahneye çıkmıştır. Jade Thirwall  2008 ve 2010 yıllarında iki defa The X Factor” ismindeki müzik yarışmasına katılmış fakat elenmiştir. Elenmesine sebep olarak yetenekleri değil kendine olan güven eksikliği gösterilmiştir. Jade Thirwall 2011 yılında 19 yaşında iken tek başına tekrar katıldığı yarışmada dünyaca ünlü “the Beatles” grubunun “I Want to Hold Your Hand” ismindeki şarkıyı seslendirmiştir.

Jesy Nelson ve Perrie Edwards tarafından kurulan “Faux Pas” grubuna Leigh Anne Pinnock ile dahil olarak “Rhythmix “ grubunu kurmuşlar daha sonra grubun ismi “Little Mix” oluşmuştur. “The X Factor” yarışmasına katılan gruba internet üzerinden yoğun şiddet içeren kampanyalar düzenlenmiş, grup üyeleri çirkin mesajlar almışlardır. “Mixers” ismi ile anılan hayranlarının büyük desteği ile bu zorlukları aşmayı başarmışlar ve sonunda bu yarışmayı kazanan ilk grup olmayı başarmışlardır.

Jade Thirlwall kimdir, Jade Thirlwall hayatı ve Jade Thirlwall hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jade Thirlwall’ın dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Jade Thirlwall dini inanışı hakkında henüz bir açıklama yapmadığı için bilinmemektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir