Jake Gyllenhaal Kimdir, Hayatı, Jake Gyllenhaal Hakkında Bilgi

jake_gyllenhaalYazımızda Jake Gyllenhaal kimdir, Jake Gyllenhaal’ın kısaca hayatı, Jake Gyllenhaal hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jake Gyllenhaal’ın gerçek adı nedir? Jake Gyllenhaal ismi ile tanınan oyuncu gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Jake Gyllenhaal’ın tam adı Jacob Benjamin Gyllenhaal şeklindedir. Jake Gyllenhaal’ın takma adı nedir? Jake Gyllenhaal’ın yakınları ve hayranları tarafından sıkça kullanılan isimleri “Jake” ve “Jakey” şeklindedir.

Jake Gyllenhaal ne zaman doğdu? Jake Gyllenhaal 1980 yılında doğmuş bir aktördür. Jake Gyllenhaal’ın doğum tarihi 19 Aralık 1980’dir. Jake Gyllenhaal’ın burcu nedir? Jake Gyllenhaal’ın burcu yaydır. Jake Gyllenhaal nerelidir? Jake Gyllenhaal bir Amerikalıdır. Jake Gyllenhaal nerede doğdu? Yetenekli oyuncu Amerika’nın Kaliforniya’ya bağlı Los Angeles kentinde dünyaya gelmiştir.

Jake Gyllenhaal kimdir? Jake Gyllenhaal kısaca Amerikalı sinema filmi oyuncusudur. Jake Gyllenhaal’ın hayatına ve nasıl ünlü olduğuna kısaca bakarsak yetenekli aktör yönetmen bir babanın ve film yapımcısı senarist bir annenin oğlu olarak Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Jake Gyllenhaal onun hayatı öğrenmesini isteyen anne ve babasının isteği üzerine çocukluğunda yaz aylarında cankurtaran ve garsonluk yapmıştır. Babasının film endüstrisindeki bağı sayesinde küçük yaşlardan itibaren işin içinde olan başarılı oyuncu ilk kez bir komedi filmi olan “City Slickers” filmi ile 11 yaşında çıkış yapmıştır. 19 yaşında iken 1999 yılında ilk başrol oyunculuğunu “Ekim Düşü” filminde “Homer Hickam Jr.” karakteri ile yaşamıştır. Sonraki yıllarda oynadığı “Donnie Darko”, “Yarından Sonra” ve “Jarhead” gibi filmlerdeki başarılı performansı sayesinde tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir isim haline gelmiştir.

Jake Gyllenhaal kimdir, Jake Gyllenhaal’ın kısaca hayatı, Jake Gyllenhaal hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jake Gyllenhaal hangi okulda okudu sorusunu cevaplayacağız. Jake Gyllenhaal 1998 yılında doğduğu kent Los Angeles’ta bulunan “Harvard-Westlake School” ismindeki okuldan mezun olmuştur. Jake Gyllenhaal’ın gittiği üniversite hangisidir sorusunun cevabı ise ünlü oyuncu annesinin mezun olduğu kız kardeşinin de son sınıfta olduğu Columbia Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir