James Hetfield Kimdir, Hayatı, James Hetfield Hakkında Bilgi

James_HetfieldYazımızda James Hetfield kimdir, James Hetfield hayatı ve James Hetfield hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

James Hetfield kimdir? James Hetfield kısaca ünlü ABD’li müzisyen, vokalist, besteci, şarkı sözü yazarı ve albüm yapımcısıdır. Bir rock müzik türü olan heavy metal türünden eserler veren ünlü Amerikan müzik grubu Metallica’nın kurucularındandır. James Hetfield Metallica grubu bünyesinde yaptığı çalışmalarla bilinir.

James Hetfield ne zaman doğdu? James Hetfield 1963 yılında doğmuş bir müzisyendir. James Hetfield’in doğum tarihi 3 Ağustos 1963’tür. James Hetfield’in burcu nedir? James Hetfield’in burcu aslandır.

James Hetfield’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? James Hetfield tır şoförü olan bir babanın ve tanınmamış bir opera sanatçısı olan bir annenin oğlu olarak Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ilk evliliğinden doğan ve kendisinin üvey abisi David’in bateri setini kullanarak müzik alanına henüz çocukken adım atmış 9 yaşındayken piyano dersleri almaya başlamıştır. Fakat hayat çocukluğu onun için o kadar kolay geçmemiştir. James Hetfield 13 yaşındayken Hristiyan Bilim inanışının sıkı mensuplarından olan babası ve annesi ayrılmıştır. Bu inanışın gereği ilaç kullanmayı reddeden annesini de 16 yaşında iken kanser rahatsızlığından hayatını kaybetmiştir.

Müzik alanında Aerosmith başta olmak üzere Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple ve The Beatles gibi gruplardan etkilendiğini belirten James Hetfield 14 yaşında gitar çalmaya başlamıştır. Gençlik yıllarında da Ron McGovney, Jim Mulligan gibi isimlerden oluşan Leather Charm müzik grubunun içerisinde yer almıştır. Bu grubun ömrü uzun olmamış fakat Metallica grubunun temelleri bu grupla atılmıştır. Metallica grubu ise 1981 yılında Metallicanın bateristi Lars Ulrich’in yerel bir gazeteye verdiği ilana Leather Charm grubunun üyelerinden olumlu cevap alması sonucu kurulmuştur. Metallica grubu bünyesinde yaptığı çalışmalar ve yaşadıkları sonucunda James Hetfield tüm dünyada tanınan ve takip edilen bir isim haline gelmiştir.

James Hetfield kimdir, James Hetfield hayatı ve James Hetfield hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak James Hetfield’in burcu nedir sorusunu cevaplayacağız. James Hetfield’in burcu aslandır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir