Jared Leto Kimdir, Hayatı, Jared Leto Hakkında Bilinmeyenler

jaredYazımızda Jared Leto kimdir, hayatı, Jared Leto hakkında bilinmeyenler konusunu ele alacağız.

Tam adı Jared Joseph Leto olan 26 Aralık 1971 Louisiana doğumlu 43 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, şarkı sözü yazarı, şarkı yönetmeni, müzisyen, aktör ve fotoğrafçıdır. Jaro, Bartholomew Cubbins ve Angakok Panipaq gibi takma adları hayranları ve sevenleri arasında kullanılmaktadır. “Leto” soyadı üvey babasından gelmiştir.

Jared Leto’nun burcu oğlaktır. Washington’da Emerson Preparatory School ismindeki özel okulda eğitim görmüş ardından liseyi Virginia’da Flint Hill School adındaki okulda tamamlamıştır. Görsel sanatlara olan ilgisi sebebiyle üniversite öğrenimini Philadelphia’da University of the Arts’ta almıştır. Ünlü aktör film yapımına da merak duyduğu için New York’ta School of Visual Arts ismindeki okula da gitmiştir.

Jared Leto’nun ailesine baktığımızda annesinin isminin Constance Leto olduğunu görürüz. Başarılı şarkıcının kendisinden büyük Shannon Leto adında bir erkek kardeşi vardır. Jared Leto’nun babasının ikinci evliliğinden kendisinden küçük iki üvey erkek kardeşi daha vardır. 2002 yılında Cameron Diaz ile nişanlanan Jared Leto’nun 2007 yılında kaybettiği köpeğinin ismi Judas’tı.

Yazımızın bu bölümünde Jared Leto’nun fiziksel özelliklerine değineceğiz. Jared Leto boy olarak 1,77 metre uzunluğundadır. Ünlü şarkıcının kilosu ise 70 kg’dır. Amerikan standartlarına göre 11 numara ayakkabıları giyebilen Jared Leto saç rengi açık kahverengi iken göz rengi mavidir. Jared Leto’nun en belirgin ayırt edici özellikleri açık mavi gözleri ve sıkça oynadığı değişik karakterlerdir.

Jared Leto 1992 ve 1993 yılları arasında “Camp Wilder” ismindeki sitcom türü yapımda Dexter karakteri ile ilk kez televizyon izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. Başarılı aktör 1994 ve 1995 yıllarında 19 bölüm yayınlanan “My So-Called Life” adındaki TV serisi ile ünlenmeyi başarmıştır. Jared Leto beyaz perdede ise ilk kez “How to Make an American Quilt” adındaki 1995 yapımı filmde “Beck” karakterini canlandırmıştır. Ayrıca başarılı aktör kendi yazdığı “Crying Joy” ismindeki kısa filmde kendisi rol almıştır.

İlk çaldığı müzik aleti piyano olan Jared Leto 1998 yılında Los Angeles’ta kurulan “Thirty Seconds to Mars” ismindeki rock grubunun üç üyesinden birisidir. Grubun diğer üyeleri Shannon Leto ve Tomo Milicevic’tir. Jared Leto’nun 27 Ağustos 2002’de çıkardığı “30 Seconds to Mars” ismindeki albümü dünya genelinde 2 milyon satış rakamına ulaşmıştır.

Jared Leto kimdir, hayatı, Jared Leto hakkında bilinmeyenler başlıklı yazımızda son olarak Amerikalı şarkıcının sevdiği şarkıcılardan bahsedeceğiz. Jared Leto çocukluğundan çoğu klasik rock parçalar olmak üzere çok sayıda şarkıyı severek dinlemiştir. Jared Leto’nun beğendiği şarkıcılar arasında Pink Floyd ve Led Zeppelin gibi isimler vardır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir