Jay-Z Boyu ve Kilosu, Jay-Z Hakkında Bilinmeyenler

jay-zYazımızda Jay-Z boyu ve kilosu ve Jay-Z hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü şarkıcı Jay-Z’nin ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Jay-Z’nin boyu kaçtır? Jay-Z’nin boyu 1,87 metredir. Jay-Z’nin kilosu kaçtır? Jay-Z 84 kg kiloya sahiptir.

Jay-Z’nin saç rengi nedir? Jay-Z siyah saçlara sahip olan şarkıcılardandır. Jay-Z’nin göz rengi nedir? Jay-Z ismi ile tanınan şarkıcı koyu kahverengi renkli gözlere sahiptir. .

Jay-Z’nin ayırt edici özellikleri nelerdir? Jay-Z’in performans sergilerken hareketlerinin hızını çok iyi ayarlayabilmesi, parçalarına kendine has yapı kazandırdığı aralar vererek oluşturduğu dizeler, dizelerine daha fazla ritm vermek için yaptığı çalışmalar ile dinleyene keyif vermesi onu farklı kılan ayırt edici özelliklerdir.

Başarılı şarkıcı Jay-Z kazandığı ödüllerle de adından bahsettirir. Ünlü şarkıcı kazandığı ödüllerin önemli olanlar “Grammy Ödülleri”, “BRIT Ödülleri” ve “Billboard Müzik Ödülleri” gibidir.

Grammy Ödüllerine toplamda 60 kez aday olarak gösterilen Jay-Z bu ödüllerin 19’unu kazanmıştır. İlk Grammy Ödülünü 1999 yılında “Vol. 2… Hard Knock Life” ismindeki albüm ile “En İyi Rap Albüm” dalında kazanan yetenekli şarkıcı son ödülünü ise Justin Timberlake ile söylediği “Holy Grail” ismindeki şarkı ile “En İyi Rap Şarkısı alanında 2014 yılında kazanmıştır.

BRIT ödüllerine toplamda üç kez aday gösterilen Jay-Z 2010 yılında “En İyi Uluslararası Erkek Solo Artisti” dalında bu ödülü kazanmıştır. Jay-Z Bilboard Müzik Ödüllerini ise 1998 ve 1999 yılında iki kez almıştır.

Yazımızın bu bölümünde Jay-Z’nin ailesinden bahsedeceğiz. Jay-Z’nin üç kardeşi vardır. Jay-Z’nin annesinin ismi Gloria Carter’dır. Jay-Z’nin babasının adı ise Adnes Reeves şeklindedir. Jay-Z’nin babası ailesini terk ettiği için Jay-Z ve kardeşlerini anneleri zor şartlarda yetiştirmiştir. Bu nedenle çok zor bir çocukluk dönemi geçiren başarılı rapçi 12 yaşında iken abisini tabancayla yaralamıştır.

Jay-Z boyu ve kilosu ve Jay-Z hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son olarak Jay-Z’nin müzik kariyerine verdiği aradan bahsedeceğiz. Jay-Z 1989 yılında başladığı müzik kariyerini 2003 yılına dek istikrarlı bir biçimde sürdürmüş ardından üç yıl aradan sonra 2006 yılından beri aktif olarak müzik kariyerinin içinde yer almayı sürdürmüştür.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir