Jay Z Hakkında Gerçekler, Jay Z Hakkında Bilgiler

jay-zYazımızda Jay Z hakkında gerçekler ve Jay Z hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Jay Z’nin gerçek adı nedir? Jay Z ismi ile tanınan sanatçı gerçek ismini kullanmamaktadır. Jay Z’nin esas ismi Shawn Corey Carter şeklindedir. Annesinin anlattığına göre Jay Z müziğe ilgi duymaya başladığı dönemlerde gecenin bir yarısı mutfakta davul benzeri aletlerle çıkardığı sesler sebebiyle çocuklarından ve komşularından sık sık şikayet almıştır. Sonunda oğluna bir taşınabilir kasetçalar almış bir süre Jay Z’in dikkati bu alet üzerinde yoğunlaşmıştır. Müziğe olan ilgisi daha da artan başarılı rapçi kendi stilini kullanarak şarkı sözü yazmaya ve sevdiği şarkıcıları dinlemeye başlamıştır. Çevresinde “Jazzy” ismi ile anılmaya başlamış sonunda eğlence dünyasına “Jay-Z ismi ile adım atmıştır. 18 Temmuz 2013 günü Jay Z lakabının ortasında yer alan tire işaretini kaldırdığını duyurmuştur. 

Jay Z’nin takma adı nedir? Jay Z’in bu lakabı dışındaki takma isimlerinden birkaçı “Jazzy”, “Jigga”, “Hova” ve “Hov” gibidir.

Jay Z nerelidir? Jay Z Amerikalı bir şarkıcıdır. Jay Z’nin doğduğu yer Amerika’nın New York’a bağlı Brooklyn kentidir. Ünlü şarkıcı aslen Marcy Houses diye adlandırılan bir bölgede dünyaya gelmiştir.

Jay Z hangi okulda okudu? Jay Z lise eğitimine  Brooklyn’deki Eli Whitney High School ismindeki okulda almıştır. Bu okulda “AZ” ismindeki ünlü rapçi ile birlikte eğitim görmüştür. Bu okulun kapanması üzerine eğitimine “George Westinghouse Information Technology High School” ismindeki okulda devam etmiştir. Yine bu okuldaki arkadaşları arasında The Notorious B.I.G. ve Busta Rhymes ünlü rapçiler yer almıştır. Bu okuldaki eğitim süreci de uzun sürmeyen Jay Z New Jersey’de bulunan “Trenton Central High School” ismindeki okula gitmiştir. Ancak başarılı rapçi hiçbir zaman liseden mezun olamamıştır.

Jay Z evli mi? Jay Z’nin 2008 yılında evlenmiştir. Jay Z’nin eşinin ismi nedir? Jay Z ünlü Amerikalı R&B şarkısı Beyonce ile evlenmiştir. Jay Z’nin çocuğu var mı? Jay Z Beyonce ikilisi 7 Ocak 2012 tarihinde bir kız çocuğa sahip olmuşlardır. Jay Z’nin kızının ismi nedir? Jay Z Beyonce çiftinin kızının ismi “Blue Ivy Carter” şeklindedir.

Jay Z’nin sevdiği arkadaşları kimlerdir? Jay Z’nin en iyi arkadaşları arasında rapçi Kanye West, aktris Gwyneth Paltrow ve şarkıcı Chris Martin gibi isimler yer almaktadır.

Jay Z’nin ilk albümünün ismi nedir? Jay Z ilk stüdyo albümü “Reasonable Doubt” ismini taşımaktadır ve 1996 yılında yayımlanmıştır. Albüm müzik otoriteleri tarafından Jay-Z’nin “gelecek başarılarının habercisi” şeklinde değerlendirilmiştir.

Jay Z hakkında gerçekleri ve Jay Z hakkında bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Jay Z’nin ilk filminin ismi nedir? Jay Z 1998 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Filmin orijinal ismi “Streets Is Watching” şeklindedir ve bir müzikal film türündedir. Film Jay Z’in eski mahallesinde geçmektedir ve film müzikleri ünlü rapçinin “Reasonable Doubt” ve “In My Lifetime, Vol. 1.” albümlerindeki parçalardan oluşmuştur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir