Jennifer Lopez Hakkında Bilgiler, Jennifer Lopez İle İlgili Bilgiler

jennifer lopezYazımızda Jennifer Lopez hakkında bilgiler ve Jennifer Lopez ile ilgili bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Jennifer Lopez’in gerçek adı nedir? Jennifer Lopez ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Jennifer Lopez’in tam ismi Jennifer Lynn Lopez şeklindedir. Bir dönem Marc Anthony ile evli kalan Jennifer Lopez’in bazı yerlerde soyadı Muñiz (Marc Antony’nin soy ismi) şeklinde gösterilmektedir.  Bazı kaynaklar ise Jennifer Lopez’i Rodriguez olan annesinin soyadı ile de birlikte Jennifer Lynn Lopez Rodríguez şeklinde anmaktadır.

Jennifer Lopez’in takma adı nedir? Jennifer Lopez ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen takma isimleri “J.Lo”,  “Lola”, “Jennifer Noa” ve “Jenni” gibidir. Ayrıca Jennifer Lopez’in vücut yapısı bir gitarı andırdığı için ona “La Guitarra” şeklinde lakap verenler de vardır.

Jennifer Lopez nerelidir? Jennifer Lopez Amerikalı bir sanatçıdır. Jennifer Lopez’in doğduğu yer Amerika’nın New York’a bağlı The Bronx yakınlarında konumlanmış Castle Hill kentidir. Ünlü aktristin anne ve babası Porto Riko kökenlidir.

Jennifer Lopez hangi okulda okudu? Jennifer Lopez eğitim hayatına 12 yıl boyunca eğitim aldığı bir Katolik Okulu’nda başlamıştır. Ardından tüm öğrencileri kızlardan oluşan Preston Lisesi’nde lise eğitimini görmüş ardından akademik kariyerini New York Şehir Üniversitesi’ne bağlı “Baruch Koleji”nde sürdürmüştür. Bu okula başlamasının ardından bir yarıyıl geçtikten sonra okulu bırakan başarılı dansçı tamamen oyunculuk kariyerine odaklanmıştır.

Yazımızın bu bölümünde Jennifer Lopez’in ailesinden bahsedeceğiz. Jennifer Lopez üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. Ünlü oyuncunun bir ablası bir de kız kardeşi vardır. Jennifer Lopez’in annesinin ismi Guadalupe Rodriguez’dir. Guadalupe Rodriguez bir ev hanımıdır. Jennifer Lopez’in babasının adı ise David Lopez şeklindedir. David Lopez Guardian Sigorta Şirketi’nde bir bilgisayar teknisyeni olarak görev yapmıştır. Jennifer Lopez’in kendisinden büyük kız kardeşinin ismi Leslie Lopez iken kendisinden küçük kız kardeşinin adı ise Lynda Lopez’dir.

Jennifer Lopez hakkında bilgiler ve Jennifer Lopez ile ilgili bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son olarak Jennifer Lopez’in bir filmden aldığı ücretten bahsedeceğiz. Jennifer Lopez bir filmde oynadığı için 9 milyon dolar kazanabilen ilk Latin aktristir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir