Jessica Alba Kimdir, Hayatı, Jessica Alba Hakkında Bilgi

Jessica-AlbaYazımızda Jessica Alba kimdir, Jessica Alba hayatı ve Jessica Alba hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jessica Alba kimdir? Jessica Alba kısaca ünlü ABD’li Hollywood yıldızı ve modeldir. “Dark Angel” ve “Sin City” gibi oynadığı farklı ses getiren filmlerle bilinir. Altın Küre Ödülü’ne aday olarak gösterilen Jessica Alba başarılı oyunculuğu sayesinde çok sayıda prestijli ödül kazanmıştır. Aynı zamanda modellik kariyerinde de ciddi bir mesafe kat eden Jessica Alba 2014 yılında Magnum’um 25. yılı için seçtiği marka yüzü olmuştur. Ünlü moda ikonu Jessica Alba’nın son zamanlarda Türkiye’ye geleceği düşünülmektedir.

Jessica Alba ne zaman doğdu? Jessica Alba 1981 yılında doğmuş bir aktristir. Jessica Alba’nın doğum tarihi 28 Nisan 1981’dir. Jessica Alba kaç yaşında sorusunun cevabı 2014 itibarıyla 33’tür. Jessica Alba’in burcu nedir? Jessica Alba’in burcu boğadır.

Jessica Alba’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Jessica Alba Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Jessica Alba’nın anne ve babası çok küçük yaşta evlenmişlerdir. Jessica Alba henüz 5 yaşındayken kendisini bir “feminist” olarak tanımladığını ve oyunculuğa olan ilgisinin bu dönemde başladığını belirtmiştir. Jessica Alba’nın babasının hava kuvvetlerindeki kariyeri dolayısıyla ailesi ile birlikte Mississippi ve Teksas gibi eyaletlerde yaşamak durumunda kalmış sonunda 9 yaşındayken tekrar doğduğu kent Kaliforniya’ya dönmüştür. Başarılı oyuncu 17 yaşına kadar kardeşi Joshua ile birlikte büyükannesi ve dedesinin yanında yaşamıştır.

Küçük yaşlarından itibaren çok sayıda fiziksel rahatsızlıklar yaşayan Jessica Alba çocukluk yıllarını hastalıklarla mücadele ederek geçirmiştir. İki kez bölgesel akciğer problemi, yılda dört veya beş kez zatürree, bir kez apandisit ve bir kez de bademciklerinde oluşan bir kistten dolayı rahatsızlanmış bu sebeple diğer çocuklardan ayrı kalarak sıklıkla hastaneye bağlı yaşamıştır. Ayrıca başarılı modelin çocukluğundan beri astım ve obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığı vardır.

Çocukluğundan itibaren oyuncu olma hayali olan Jessica Alba 12 yaşında ilk oyunculuk tecrübesini “Camp Nowhere” ismindeki filmde küçük bir rol alarak yaşamış 16 yaşında iken ise tiyatro faaliyetleri ile bilinen “Atlantic Theater Company”e katılmıştır. Ardından televizyon reklamlarında ve kısa filmlerde çocuk yıldız olarak oynamaya başlamıştır. 1994 yılında ise televizyon dizilerinde yer almaya başlamıştır. 1999 yılında “Idle Hands” ismindeki filmin ana karakterlerinden birisi olan “Molly” ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ardından bir yıl sonra “Dark Angel” ismindeki iki yıl süren bilim kurgu dizisindeki başarılı oyunculuğu ile geniş kitleler tarafından tanınmaya başlamıştır.

“Honey”, “Sin City” ve “Fantastik Dörtlü” gibi filmlerdeki oyunculuğu ile beğeni kazanan Jessica Alba oyunculuğunun dışında modellik kariyeri ile de ismini duyurmayı başarmıştır.

Jessica Alba kimdir, Jessica Alba hayatı ve Jessica Alba hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jessica Alba’in burcu nedir sorusunu cevaplayacağız. Jessica Alba’in burcu boğadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir