Jesy Nelson Kimdir, Hayatı, Jesy Nelson Hakkında Bilgi

jesy_little_mixYazımız dünyaca ünlü Little Mix müzik grubunun dört üyesinden birisi olan Jesy Nelson ile ilgili olacak ve Jesy Nelson kimdir, Jesy Nelson hayatı, Jesy Nelson hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jesy Nelson kimdir? Jesy Nelson kısaca ünlü genç İngiliz şarkıcıdır. Genç sanatçı 2011 yılında kurulan “Little Mix” ismindeki 4 genç kızdan oluşan İngiliz müzik grubunun üyelerinden birisidir. Little Mix grubunun Jesy Nelson dışındaki üyeleri Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock ve Jade Thirlwall şeklindedir. Grup halinde katıldıkları bir yarışma programı olan “The X Factor” ismindeki şarkı yarışmasını 2011 yılında kazanmışlar ve bu başarıyı elde eden ilk grup olmuşlardır.

Jesy Nelson ne zaman doğdu? Jesy Nelson 1991 yılında doğmuş bir sanatçıdır. Jesy Nelson’un doğum tarihi 14 Haziran 1991’dir. Jesy Nelson yaşı 2014 itibarıyla 23’tür. Jesy Nelson’un burcu nedir? Jesy Nelson’un burcu ikizlerdir.

Jesy Nelson’un biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Jesy Nelson Londra’da büyümüştür. Bir kız kardeşi ve iki erkek kardeşi vardır. Okulda kendisine karşı olumsuz tutumlar sebebiyle birkaç sefer okulunu değiştirmek zorunda kalmıştır. Yetenekli şarkıcı ortaokuldan sonra drama, müzik ve tiyatro eğitimi aldığı okullara kaydolmuştur. Ardından müzisyen olmaya karar verip kariyerinde bu doğrultuda ilerlemeye başlamıştır.

2011 yılında 20 yaşında iken tek başına “The X Factor” ismindeki müzik yarışmasına katılması onun kariyerindeki ilk ciddi adımı atmasını sağlamıştır. Yarışmada Jazmine Sullivan’ın “Bust Your Windows” ismindeki şarkısını seslendirmiştir. Performansı jüri üyelerinden Tulisa Contostavlos ve Louis Walsh tarafından beğenilmiş fakat Gary Barlow’u etkilemeyi başaramamıştır. Bir sonraki tura kalan Jesy Nelson tek başına başarı elde edememiştir.

Ardından Jesy Nelson ve Perrie Edwards bir araya gelerek “Faux Pas” grubunu kurmuşlardır. Bu gruba kısa bir süre sonra Jade Thirlwall ve Leigh-Anne Pinnock da dahil olarak “Rhythmix “ grubunu kurmuşlar daha sonra grubun ismi “Little Mix” oluşmuştur.

“The X Factor” yarışmasına katılan gruba internet üzerinden yoğun şiddet içeren kampanyalar düzenlenmiş, grup üyeleri çirkin mesajlar almışlardır. “Little Mixers” ismi ile anılan hayranlarının büyük desteği ile bu zorlukları aşmayı başarmışlar ve sonunda bu yarışmayı kazanan ilk grup olmayı başarmışlardır.

Jesy Nelson kimdir, Jesy Nelson hayatı ve Jesy Nelson hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jesy Nelson’un dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Jesy Nelson dini inanışı hakkında henüz bir açıklama yapmadığı için bilinmemektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir