Jim Carrey Kimdir, Hayatı, Jim Carrey Hakkında Bilgi

Yazımızda Jim Carrey kimdir, Jim Carrey hayatı ve Jim Carrey hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jim Carrey kimdir? Jim Carrey kısaca ünlü Kanadalı sinema oyuncusu, komedyen ve yapımcıdır. Dört kez altın küre adayı olmuş bunların ikisini kazanmıştır. Filmlerde enerjik olmasıyla abartılı hareketlerle sergilediği performansla Hollywood’un en büyük film yıldızlarından birisi olarak gösterilmektedir.

Jim Carrey’nin kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Jim Carrey müzisyen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Başlarda babasının sürekli yaptığı bir işi vardır. Fakat işini kaybettiği için başarılı aktörün çocukluğu kendisi ve ailesi açısından kolay geçmemiştir. Annesinin de kronik bir rahatsızlığı olduğu için Jim Carrey ve kardeşleri okulu bırakıp ailelerine destek olmak için küçük yaşta hayata atılmışlardır.

Jim Carrey kariyerinin başlarında bir iş bulabilmek için büyük bir mücadele vermiştir. Babası onun bir komedi kulübünde sahneye çıkabilmesi için Toronto’ya götürmüştür. Bu kulüpte yaptığı taklitler çok ilgi görmemiş genç komedyen bu alandaki yeteneklerini sorgulamaya başlamıştır. Ailesinin finansal problemleri Jim Carrey’nin bu alandaki hırsını artırmıştır. Kardeşlerinin de katkısıyla ailesi sürekli kalabildikleri bir ev bulmayı sonunda başarmış bu durum Jim Carrey’nin sürekliliğini sağlamıştır.

Ünlü komedyen Rodney Dangerfield tarafından keşfedilen Jim Carrey Las Vegas’ta başarılı performanslar sergileyip daha sonra Hollywood’a gidip burada komedyenlik yapmaya başlamıştır. Stand-up gösterilerinde başarılı olmasına karşın Jim Carry televizyon ve sinema aktörlüğüne merak sarmaya başlamıştır. 1970’lerin ortalarından itibaren çeşitli dizi ve filmlerde küçük roller alırken 1990’lardan itibaren ana karakterleri canlandırmaya başlamıştır. “The Mask”, “Dumb and Dumber”, “Batman Forever”, “The Truman Show” ve “How the Grinch Stole Christmas!” gibi filmlerdeki başarılı oyunculuğu ile dünya genelinde büyük bir ün kazanmıştır.

Jim Carrey ne zaman doğdu? Jim Carrey 1962 yılında doğmuş bir oyuncudur. Jim Carrey’nin doğum tarihi 17 Ocak 1962’dir.

Jim Carrey kimdir, Jim Carrey hayatı ve Jim Carrey hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jim Carrey’nin burcu nedir sorusunu cevaplayacağız. Jim Carrey’nin burcu oğlaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir