Johnny Depp Kimdir, Hayatı, Johnny Depp Hakkında Bilgi

johnny deppYazımızda Johnny Depp kimdir, Johnny Depp’in hayatı, Johnny Depp hakkında bilgi konusuna değineceğiz.

Johnny Depp’in gerçek adı nedir? Sanatçının gerçek adı John Christoper Depp’tir. Kızılderili kökenli bir oyuncu 09.06.1963 yılında Owensboro, Kentuky de doğup Florida’da büyümüştür. Babasının adı John C. Depp Annesinin adı Betty Sue Palmer dir. Babası şehir mühendisi annesi hizmetçidir. İki kardeşe sahiptir.

Johnny Depp’in boyu ne kadar? Başarılı oyuncunun boyu 1.76 m dir. Johnny Depp’in burcu ikizlerdir.

Johnny Depp’in hayatını ve gelişimini kısaca anlatalım. Annesinin 12 yaşındayken aldığı gitarla değişik gruplarda garage rock türü müzikler çalmaya başladı. Bir rock müzisyeni olma umuduyla 15 yaşında okulu bıraktı ve aynı sene annesi ve babası boşandı. The Kids isimli rock grubunda müzik hayatına devam etti.

Johnny Depp kiminle evli sorusuna burada cevap verelim. Sanatçı grubtan arkadaşının kız kardeşi olan Lori Anne Allison ile 24.12.1983 de evlendi. Daha sonra bu evlilikte çıkan sorunlar nedeniyle grup dağılmak zorunda kaldı ve iki yıl süren evliliği 1985 yılında sona erdi. İkinci evliliğini ise Fransız şarkıcı-aktris Vanessa Paradis ile yaptı.

Johnny Depp’in kaç çocuğu var?  Lilly-Rose Melody ve Jack adlarında iki çocuğu vardır. Sol göğsünde kızını sağ kolunda ise oğlunun ismi yazan dövmeler bulunmaktadır.

Johnny Depp’in hobileri arasında kılıç dövüşü yapmak, böcek, silah ve takma bıyık biriktirmek vardır. Antika dükkanlarına gitmeyi, farklı dillerde tuhaf cümleler kurmayı sever. Film galalarında ve gösterimlerinde kendi oynadığı sahneler çıkınca gözlerini kapatır. İnsanlara hediye olarak piranhalar göndermek de onun hobileri arasındadır.

Johnny Depp’in ilk filmi hangisidir? Oyuncu ilk eşinin yardımıyla tanıştığı Nicolas Cage ile 1984 yılında ilk filmi olan A Nightmare On Elm Street’de oynama şansını elde etti. Ardından 1986 yılında Oliver Stone’un Platoon filminde oynadı ayrıca 1987 de 21 Jump Street isimli dizide oynamaya başlamıştır

Oyunculuk kariyerinin dönüm noktası Tim Burton ile tanışması olmuştur. Hatta Tim Burton’un oğlunun vaftiz babasıdır. Burton’un yönetmenliğinde birçok filmde oynamıştır. Bunlardan 1990 yılında yayınlanan Edward Scissorhands ikilinin hayatında kariyerleri açısından önemli bir yere sahiptir. Bu ikili daha sonra1994 yapımı Hayalet Süvari, 1999 yapımı Sleepy Hollow, 2005 yapımı Charlie’ nin Çikolata Fabrikası ve Corpse Bride, 2007 yapımı  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street , 2010 yapımı Alis Harikalar Diyarında, 2012 yapımı Dark Shadows filmlerinde beraber çalışmışlardır. Johnny Depp’in kariyerindeki doruk noktası Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filminde olmuştur. Bu film sayesinde 2003 yılı Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir. Bu sayede ilk, bir Disney projesinde yer alıp Oscar’a aday gösterilen ilk aktör olmuştur.

Johnny Depp kimdir, Johnny Depp’in hayatı, Johnny Depp hakkında bilgi konusundaki yazımızı son bir konuya değinip sona erdireceğiz. Depp ne demek? Depp kelimesinin almanca anlamı ‘gerizekalı’ demektir. Johnny bunu biliyor ve soyadının kendine çok yakıştığını düşünüyor. Lakapları Mr.stench ve colonel. (Stench: pis kokulu, colonel: albay). Otellere kayıt yaptırırken Mr.Satan takma adını kullanıyor.

You may also like...

2 Responses

  1. Ece diyor ki:

    saoluuun

  2. bilinmiyor diyor ki:

    johnny depp charlinin çikolata fabrikasındada yer aldı ve bence en güzel oynadığı film o oldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir