Jorge Blanco Kimdir, Hayatı, Jorge Blanco Hakkında Bilgi

jorgeYazımızda Jorge Blanco kimdir, Jorge Blanco’nun kısaca hayatı, Jorge Blanco hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Jorge Blanco’nun gerçek adı nedir? Jorge Blanco ismi ile tanınan genç oyuncu gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Jorge Blanco’nun tam adı Jorge Gabriel Blanco Güereña şeklindedir. Jorge Blanco’nun lakabı nedir? Jorge Blanco’nun çevresi ve hayranları tarafından kullanılan takma ismi “George” şeklindedir.

Jorge Blanco ne zaman doğdu? Jorge Blanco 1991 yılında doğmuş genç bir aktör, şarkıcı, müzisyen ve dansçıdır. Jorge Blanco’nun doğum tarihi 19 Aralık 1991’dir. Jorge Blanco’nun yaşı 2014 itibarıyla 23’tür. Jorge Blanco’nun burcu nedir? Jorge Blanco’nun burcu yaydır.

Jorge Blanco nerelidir? Jorge Blanco bir Meksikalıdır. Jorge Blanco nerede doğdu? Yetenekli oyuncu Meksika’nın Jalisco’ya bağlı Guadalajara kentinde dünyaya gelmiştir.

Jorge Blanco kimdir? Jorge Blanco kısaca Meksikalı genç aktör, dansçı, şarkıcı ve müzisyendir. Jorge Blanco’nun biyografisine, kısaca hayatına bakarsak yetenekli aktör öncelikli olarak 8 yaşındayken gitar çalmaya; 11 yaşında iken ise şarkı söylemeye başlamıştır. Okul yıllarında sanat alanında dersler alan genç oyuncunun gerçekleştirdiği ilk önemli aktiviteler okulda düzenlenen etkinliklere katılması olmuştur.

2007 yılında 16 yaşında iken televizyon kariyerine başlayan Jorge Blanco “High School Musical” ismindeki programda yer almıştır. Bir yıl sonra “High School Musical: El Desafio Mexico” ismindeki filmde “Jorge” karakterini canlandırmıştır.

Jorge Blanco “High School Musical” macerasından sonra 2010 yılında “Highway: Rodando la Aventura” dizisinin bir bölümünde “Diego” karakterini canlandırmış ardından iki sezon boyunca “Cuando toca la campana” televizyon serisinde oynamıştır.

2011 yılında Disney Channel’ın UNICEF için düzenlediği kampanyaya katılan Jorge Blanco Bridgit Mendler’in bir Disney projesi için seslendirdiği “We Can Change the World” ismindeki şarkı için çekilen müzik videosunda yer almıştır.

Jorge Blanco’nun ünlü olmasını ve dünya genelinde tanınmasını sağlayan yapım ise 2012 yılında başlamış olan ve günümüzde de devam eden “Violetta” ismindeki müzikal ve romantik komedi türündeki Disney Channel dizisidir. Jorge Blanco Violetta dizisinin ana karakterlerinden “Leon” u canlandırmaktadır. Violetta dizisi Türkiye’de ise 2013 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Jorge Blanco kimdir, Jorge Blanco’nun kısaca hayatı, Jorge Blanco hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Jorge Blanco hangi okulda okudu sorusunu cevaplayacağız. Jorge Blanco küçük yaşlarda sanatçılık kariyerinde önemli bir noktaya geldiği için eğitim hayatı ile medyaya yansımamıştır. Ancak başarılı oyuncunun gittiği okullarda düzenlenen oyunculukla alakalı etkinliklerde yer aldığı bilinmektedir.

You may also like...

1 Response

  1. Nur Blanco diyor ki:

    Jorge evli mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir