Julia Roberts Kimdir, Hayatı, Julia Roberts Hakkında Bilgi

julia_roberts_kimdirYazımızda Julia Roberts kimdir, hayatı, Julia Roberts hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Julia Roberts biyografisini işlediğimiz yazımızda öncelikle Julia Roberts kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. 28 Ekim 1967 tarihinde doğan Julia Roberts yaşı 47 olan bir sanatçıdır. Ünlü yıldızın gece 12:16’da doğduğu tahmin edilmektedir. Julia Roberts hangi burç? Julia Roberts burcu akreptir. Ünlü oyuncunun tam adı Julia Fiona Roberts şeklindedir. Julia Roberts’a yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen lakap ise Jules şeklindedir.

Julia Roberts nereli, nerede doğdu, nerede yaşıyor sorusunun yanıtı Amerika’dır. Ailesi İrlanda asıllı olan başarılı aktris Amerika’nın Georgia’ya bağlı Smyrna kentinde dünyaya gelmiştir. Okul hayatını da doğduğu kentte sürdüren Julia Roberts ilkokul eğitimini “Fitzhugh Lee Elementary School” ismindeki okulda almıştır. Ardından ortaokul için “Griffin Middle School”a devam etmiştir. Lise öğrenimini de yine Smyrna’da tamamlayan Julia Roberts “Campbell High School” ismindeki eğitim kurumundan mezun olmuştur.

Julia Roberts hakkında bilgilere yer verdiğimiz yazımıza sanatçının oyunculuk kariyeri ile devam edeceğiz. İlk sinema tecrübesini 1987 yılında “Firehouse” filminde “Babs” karakterini canlandırarak yaşayan Julia Roberts aynı yıl ilk televizyon deneyimini “Crime Story” ismindeki dizide “Tracy”i oynayarak yaşamıştır. İki yıl sonra “Steel Magnolias” filminde “Shelby Eatenton Latcherie”ye ve 1990 senesinde “Pretty Woman” romantik komedisinde “Vivian Ward”a hayat veren Julia Roberts büyük bir ün ve çıkış yakalamıştır. Buradaki başarıları ona Altın Küre kazandırmış Julia Roberts Oscar’a aday gösterilmiştir. 2000 senesinde ise “Erin Brockovich” filmindeki iyi performansı ona En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar getirmiştir.

Julia Roberts ın hayatına başarılı aktrisin ailesinden bahsederek devam edeceğiz. Julia Roberts babası kimdir? Julia Roberts babası yazarlık ve oyunculuk da yapan Walter Grady Roberts’tir. Kanserden dolayı 44 yaşında 1977 senesinde hayatını kaybetmiştir. O zaman Julia Roberts 10 yaşındadır. Julia Roberts annesi kim sorusunun cevabı ise Betty Lou şeklindedir. Maddi sıkıntılar sebebiyle annesi ve babası ayrılan Julia Roberts küçüklüğünü annesi ve kız kardeşi ile birlikte geçirmiştir. Julia Roberts kardeşinin adları ise şu şekildedir. Julia Roberts’ın kendisinden büyük erkek kardeşi aktör Eric Roberts’tır. Kız kardeşi ise Lisa Roberts Gillan’dır. Julia Roberts kardeşi öldü. 9 Şubat 2014 tarihinde hayatını kaybeden “Nancy Motes” Julia Roberts’ın kendinden küçük üvey kız kardeşiydi. “Unfabulous” ismindeki dizi ile meşhur olan Emma Roberts; Julia Roberts’in yeğenidir.

Yazımızın bu bölümünde Julia Roberts evlilikleri hakkında bilgi vereceğiz. Julia Roberts ilk evliliğini bir müzisyen olan Lyle Lovett ile 1993 yılında yapmıştır. Lyle Lovett Julia Roberts evliliği iki yıl sürmüş 1995 yılının Mart ayında boşanmışlardır. Julia Roberts evli mi? Julia Roberts 2002 yılında ikinci kez evlenmiştir.Julia Roberts kimle evli? Başarılı aktris “The Mexican” filminin çekimlerinde tanıştığı görüntü yönetmeni “Daniel Moder” ile 4 Temmuz 2002 yılında evlenmiştir. Julia Roberts çocuğu var mı? Julia Roberts kaç yaşında anne oldu? Başarılı aktris 37 ve 40 yaşlarında çocuk dünyaya getirmiştir. Julia Roberts ikizleri Hazel Patricia Moder vePhinnaeus “Finn” Walter Moder 28 Kasım 2004 tarihinde dünyaya gelmişlerdir. Julia Roberts kaç çocuğu var sorusunun cevabı üçtür. Henry Daniel Moder ise 18 Haziran 2007 tarihinde doğmuştur.

Yazımızın bu bölümünde Julia Roberts fiziksel özelliklerine, Julia Roberts boy kilosuna değineceğiz. Julia Roberts kilosu 59 kg olan bir oyuncudur. Julia Roberts boyu ise 1,75 m şeklindedir. Julia Roberts saç rengi gerçekte koyu sarışın iken başarılı yıldız açık kahverengi gölgeli şekilde tercih etmektedir. Julia Roberts göz rengi açık kahverengidir. Julia Roberts vücut ölçüleri 87 cm- 62 cm- 88 cm şeklindedir. Julia Roberts ayakkabı numarası Amerikan standartlarına göre 9’dur.Julia Roberts özelliklerinden en çok gülüşü ile dikkat çeker.

Julia Roberts özgeçmişini ele aldığımız yazımızda Oscar ödüllü oyuncuyla ilgili birkaç gerçekten bahsedeceğiz. Julia Roberts’in en büyük hobilerinden birisi örgü örmektir. İki adet evcil köpeği olan Julia Roberts’in köpeklerinin isimleri Satchmo ve Diego şeklindedir. UNICEF gibi değişik yardım organizasyonlarındaki faaliyetleri ile gündeme gelen Julia Roberts eğer aktris olamasaydın ne olurdun sorusuna çocukluğundan beri hayali olan veteriner olabileceği cevabını vermiştir. “Red Om” ismindeki bir yapım şirketinin sahibi olan yetenekli aktrisin şirketine verdiği isim eşinin Moder soyadının tersten okunuşudur.

Julia Roberts kimdir, hayatı, Julia Roberts hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak Julia Roberts hangi markaları kullanır sorusunu cevaplayacağız. Julia Roberts en sevdiği bilezik markasınınismi “Melinda Maria” şeklindedir. Maskaralar arasında favorisi “Définicils Precious Cells” ismini taşır. Julia Roberts’ın çanta olarak tercihi “Coach cosmetic case” iken şampuan olarak “Serge Normant Dry” kullanmaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir