Julianne Moore Kimdir, Hayatı, Julianne Moore Hakkında Bilgi

julianne_mooreYazımızda Julianne Moore kimdir, Julianne Moore hayatı ve Julianne Moore hakkında bilgi konusunu ele alacağız. Şu sıralar Türkiye’nin tanıtımı için çekilen film için çalışan ve Türkiye’nin tanıtım yüzü olan bu ismi yakından tanıyacağız.

Julianne Moore kimdir? Julianne Moore kısaca ünlü İngiliz ABD’li sinema oyuncusu ve çocuk kitabı yazarıdır. 1990’lı yılların başlarından itibaren yoğun biçimde yer aldığı film projeleri ile bilinir. Bu üretkenliği ve başarılı oyunculuğu sayesinde dört kez Oscar ödüllerine aday olarak gösterilmiş fakat şu ana kadar bu ödülü kazanamamıştır.

Julianne Moore ne zaman doğdu? Julianne Moore 1960 yılında doğmuş bir oyuncudur. Julianne Moore’un doğum tarihi 3 Aralık 1960’tır. Julianne Moore’un burcu nedir? Julianne Moore’un burcu yaydır.

Julianne Moore’un kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Julianne Moore babasının bir askeri yargıç olması sebebiyle çocukluğu belirli bir yerde geçmemiştir. Başarılı aktrisin çocukluğunda değiştirdiği okul sayısı dokuzdur. Bu sayede her zaman ailesine yakın olabilmiştir. Ailesinin sıklıkla yer değiştirmesi yüzünden güven problemi yaşayan Julianne Moore arkadaşlık kurmakta sıkıntılar yaşamıştır. Fakat başarılı yıldız bu koşullardaki gezgin yaşam tarzının gelecekte kendisine çok şey kattığını ifade etmiştir. Bu sayede karakter tahlilleri yapabilmiş kendi davranışlarında büyük değişiklikleri gerçekleştirebileceğini farketmiştir.

16 yaşında iken ailesiyle birlikte Almanya’ya giden Juliana Moore o sıralar hiç aktrislik düşünmediğini ve doktor olmayı planladığını ifade etmiştir. Fakat hevesli bir okur olması ve çıkan bir fırsat üzerine o yıllar oyunculuğa başlamış İngilizce öğretmeninin cesaretlendirmesi ile tiyatroculuk kariyerini seçmeye karar vermiştir.

Önce tiyatroda önemli bir deneyim elde etmiş ve 1990 yılından itibaren de yoğun biçimde filmlerde oynamaya başlamıştır. 1991 ve 2003 yılları hariç her yıl en az bir filmde oynayan Juliana Moore 1993 yılında oynadığı “Short Cuts”, 1997 yılında oynadığı “Boogie Nights” ve 1999 yılında oynadığı “The End of the Affair” gibi filmlerle tüm dünyada takip edilen ünlü bir yıldız haline gelmiştir.

Julianne Moore kimdir, Julianne Moore hayatı ve Julianne Moore hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Julianne Moore’un dini nedir sorusunu cevaplayacağız. Julianne Moore ataist olduğunu açıklamıştır. İnanışını açıkladığı program ise “Inside the Actors Studio” ismindeki James Lipton tarafından sunulan televizyon programıdır.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir