Justin Bieber’ın En Sevilen, En Çok Dinlenen, En Çok Tıklanan Şarkıları

Justin Bieber Performs On NBC's "Today" - November 23, 2011Yazımızda Justin Bieber’ın en sevilen, en çok dinlenen, en çok tıklanan şarkılarını ele alacağız.

Justin Bieber, 2009 yılında ilk kez milyonlarca seyircinin karşısına çıkmış yeni ve tüm dünyada hayranları olan bir pop şarkıcısıdır. Kısa sürede pop algısına farklı bir bakış açısı getirmiştir. İki yıldan daha az bir süre içerisinde 15’ten fazla parça ortaya çıkarmıştır. Justin Bieber bir şarkıcıdır, müzik yazarıdır ve aynı zamanda gitaristtir. Bu gibi özellikleri ve milyonları bulan hayranlarıyla geleceğin büyük süperstarı olma yolunda ilerlemektedir. Günümüzde Justin Bieber milyonlarca gence ilham olmaktadır. Onun hakkında söylenecek çok şey vardır. Ancak yazımızda Justin Bieber’ın en sevilen, en çok dinlenen, en çok tıklanan birkaç parçasından söz edeceğiz.

Justin Bieber One Time şarkısı: One Time şarkısı Justin Bieber’ın sahneye ilk çıktığında seslendirdiği parçadır. ABD’li rap şarkıcı Chris Brown tarafından seslendirilen “Run It” parçasıyla sık sık karşılaştırılmıştır. İnternet ortamda bir milyonun üzerinde kopyası satılmıştır.

Justin Bieber Baby şarkısı: Baby, Justin Bieber’ın “My World 2.0” albümünün ilk parçasıdır. Özellikle nakarat kısmı dinleyenlere müthiş bir müzik keyfi yaşatır. Gerçek adı Christopher Brian Bridges olan Ludacris adındaki ünlü Amerikan rap müzikçisinin şarkının gelişiminde rolü büyüktür. Parçanın sonuna kadar belki de herkesin diline dolanan kısımları tekrar eder. Şarkı uzun süre müzik listelerinin üst sıralarında yer almış, çok sayıda ödül almıştır.

Justin Bieber Boyfriend şarkısı: Boyfriend Justin Bieber’ın 2012 yılında çıkardığı “Believe” adlı albümünde yer alan bir parçadır. Diğer yükselen pop yıldızı Mike Posner tarafından yazılmıştır. Şarkısında Justin Bieber kendine has rap stilini ortaya koymuştur.

Justin Bieber Somebody to Love: Somebody to Love parçasıyla birlikte Justin Bieber da kulüp ortamına girmiştir. Şarkının klibinde çeşitli dans hareketlerini sergilemiştir. Justin Bieber’ın akıl hocası Usher’i de bu parçada görmek mümkündür. Şarkının klibinde her iki yıldız da çok iyi bir dans gösterisi sunmaktadır.

Justin Bieber As Long As You Love Me şarkısı: Justin Bieber’ın en sevilen, en çok dinlenen, en çok tıklanan şarkılarını ele aldığımız yazıdaki bahsedeceğimiz son şarkı olan As Long As You Love Me şarkısında Justin Bieber müzik tarzı olarak daha eski bir stil denedi. Sonuçta büyük bir başarı elde etti. 2000’li yıllarda bir akım olarak ortaya çıkan ve Rihanna, Britney Spears, Korn gibi ünlülerin de etkilendiği dubstep tarzını kullandı. Yani müziğini yarı zamanlı ritimlere ve baslara göre şekillendirdi. Şarkının çevirisine bakıldığında aslında hüzünlü bir parçadır. Justin Bieber şarkıda yeteneğini ortaya koyarak modern pop müziğinin gelişimine büyük katkı yapmıştır.

You may also like...

3 Responses

  1. emirhan diyor ki:

    sekerlemeler

  2. taner diyor ki:

    I love you JUSTIN BİEBER

  3. bilber diyor ki:

    twitter dan duyurduğu habere göre justin bieber şarkıcılığı bırakıyormuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir