Justin Timberlake Kimdir, Hayatı, Justin Timberlake Hakkında Bilgi

Justin-TimberlakeYazımızda Justin Timberlake kimdir, Justin Timberlake hayatı ve Justin Timberlake hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Justin Timberlake kimdir? Justin Timberlake kısaca ünlü ABD’li oyuncu, şarkı sözü yazarı ve şarkıcıdır. Lou Pearlman tarafından erkek grubu olarak finanse edilen Justin Timberlake’in yanında JC Chasez, Lance Bass, Joey Fatone ve Chris Kirkpatrick gibi isimlerin de yer aldığı eski bir Amerikan pop müzik grubu olan “’N Sync” ile tanınmıştır.

Justin Timberlake’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Justin Timberlake küçük bir yerleşim biriminde doğmuştur. Başarılı sanatçının annesi ve babası o henüz üç yaşındayken boşanmıştır. Ed McMahon tarafından sunulan ve 1983 ile 1995 yılları arasında gösterilen bir televizyon programı olan “Star Search”te 1992 yılında yer almış ve programda katılımcı olarak country müzik şarkıları söylemiş ve program sayesinde genç yaşta ünlü olmaya başlamıştır. Sonraki yıl Britney Spears, JC Chasez, Ryan Gosling ve Christina Aguilera gibi ünlü isimlerle birlikte bir Walt Disney yapımı olan “The Mickey Mouse Club” ismindeki televizyon programında oynamıştır.

1993 ve 1994 yıllarında 2 sezon boyunca “The Mickey Mouse Club” ismindeki yapımda yer aldıktan sonra 1995 yılında “’N Sync” ismindeki Amerikan pop müzik grubu içerisinde solist olarak faaliyet gösterip geniş kitleler tarafından tanınan ünlü bir yıldız haline gelmiştir. “’N Sync” grubu tamamı erkeklerden oluşan müzik grupları arasında tüm zamanların en çok albüm satan üçüncü müzik grubudur. Grup yaklaşık 60 milyon ses kaydı satmayı başarmıştır.

Justin Timberlake ne zaman doğdu? Justin Timberlake 1981 yılında doğmuş bir ünlüdür. Justin Timberlake’in doğum tarihi 31Ocak 1981’dir. Justin Timberlake’in burcu nedir? Justin Timberlake’in burcu kovadır.

Justin Timberlake kimdir, Justin Timberlake hayatı ve Justin Timberlake hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Justin Timberlake’in dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Justin Timberlake’in dedesi bir Baptist papazıdır. Kendisi de aslında bir Baptist olarak yetişmiştir. Fakat başarılı aktör kendisine bu konuda soru sorulduğunda kendisini dindar değil ruhani olarak tanımlamıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir