Kate Hudson Kimdir, Hayatı, Kate Hudson Hakkında Bilgi

kate hudsonYazımızda Kate Hudson kimdir, Kate Hudson hayatı ve Kate Hudson hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Kate Hudson kimdir? Kate Hudson kısaca ünlü ABD’li bir aktristir. 2000 yılında “Almost Famous” ismindeki filmde canlandırdığı karakter ile Altın Küre Ödülü kazanmasının yanında en iyi yardımcı aktris dalında Oscar ödülü gibi çok sayıda ödüle aday olarak gösterilmiştir. Ayrıca “İskelet Anahtar” ve “Gelinlerin Savaşı” gibi filmlerde de oynamıştır.

Kate Hudson ne zaman doğdu? Kate Hudson 1979 yılında doğmuş bir aktristir. Kate Hudson’ın doğum tarihi 19 Nisan 1979’dur.

Kate Hudson’ın kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Kate Hudson Oscar ödüllü bir aktris olan annenin ve bir aktör, müzisyen ve komedyen olan babanın kızı olarak Amerika’nın Los Angeles kentinde doğmuştur. Henüz 18 aylık iken annesi ve babası ayrılmış Kate Hudson erkek kardeşi ile birlikte annesi ve annesinin aktör erkek arkadaşı olan Kurt Russel tarafından yetiştirilmiştir.

Annesi Goldie Hawn ve Kurt Russel’ın etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kate Hudson bir gösteri sanatları okulunda eğitim görmüş ardından New York Üniversitesi’nden kabul almasına rağmen üniversite okumak yerine oyunculuk kariyerine başlama kararı almıştır.

İlk sinema oyunculuğu tecrübesini 19 yaşında iken “Desert Blue” ismindeki filmde canlandırdığı “Skye Davidson” karakteri ile elde eden Kate Hudson en önemli çıkışını 2000 yılında “Almost Famous” ismindeki filmde oynadığı “Penny Lane” karakteri ile elde etmiştir. Dünya genelinde büyük ilgiyle izlenen film sayesinde “En İyi Yardımcı Aktris” dalında Altın Küre ödülü kazanmış, aynı dalda Akademi Ödüllerine aday olarak gösterilmiş ve tüm dünyada büyük bir kitle tarafından tanınan ünlü oyuncular arasına girmeyi başarmıştır.

1996 yılından beri birkaç dizide yalnızca bir bölümde konuk oyuncu olarak rol alan Kate Hudson son dönemlerde “Glee” ismindeki dizinin dördüncü sezonunun birkaç bölümünde oynamış “Cassandra July” karakterini canlandırmıştır.

Kate Hudson kimdir, Kate Hudson hayatı ve Kate Hudson hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Kate Hudson’ın burcu nedir? Kate Hudson’ın burcu koçtur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir