Katy Perry Hakkında Gerçekler, Katy Perry İle İlgili Bilinmeyenler

katy perry-1Yazımızda Katy Perry hakkında gerçekler, Katy Perry ile ilgili bilinmeyenler ve Katy Perry’nin Sevdiği Şeyler konularını soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü şarkıcı Katy Perry’nin ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Katy Perry’nin boyu kaçtır? Katy Perry’nin boyu 1,73 metredir. Katy Perry’nin kilosu kaçtır? Katy Perry 60 kg kiloya sahiptir. Katy Perry’nin saç rengi nedir? Katy Perry’nin saç rengi normalde sarıdır. Ancak başarılı sanatçı siyah saçları tercih ettiği için saçlarını siyaha boyatmaktadır. Katy Perry’nin göz rengi nedir? Katy Perry ismi ile tanınan oyuncu mavi rengi gözlere sahiptir.

Katy Perry’nin ayakkabı ölçüsü nedir? Katy Perry ismindeki Amerikalı şarkıcı Amerikan standartlarına göre 7 numaralı ayakkabıları giyebilmektedir.

Katy Perry nasıl ünlü oldu? Başarılı yıldız Katy Perry Hristiyan geleneklerine bağlı bir ailenin üç çocuğundan birisidir. Babası papaz olduğu için çocukluk yıllarında sadece dini müzikler dinlemiş, MTV kanalını seyretmesine izin verilmemiş ve sadece kilisede şarkı söylemiştir. Lise eğitiminin ardından kariyerini müzik alanında sürdürmüş “Katy Hudson” ismindeki ilk albümünü çıkarmıştır. Bu albümü ile yeteli çıkış sağlayamayan şarkıcı yeni bir müzik şirketi ile anlaşmış ve 23 yaşındayken “Hudson” yerine “Perry” soyadını kullanmaya başlamıştır. 2008 yılında çıkardığı “One of The Boys” ismindeki albümü onu dünya genelinde tanınan bir şarkıcı yapmıştır. Katy Perry Twitter’da 2013 yılı itibarıyla Justin Bieber’ı geçerek 46 milyon takipçi ile Dünya’nın en fazla takip edilen kişisi ünvanını elde etmiştir.

Katy Perry’nin kazandığı ödüller arasında öne çıkanlar BRIT Ödülü, MTV Müzik Ödülleri, People Choice Ödülleri ve Teen Choice Ödülleri gibi ödüllerdir. Başarılı şarkıcı Katy Perry 8 kez Grammy Ödüllerine de aday gösterilmiş fakat hiç birini almaya hak kazanamamıştır. Katy Perry dünyada takip edilen İngiltere’de pop müzik ödüllerinin dağıtıldığı BRIT ödüllerine 3 kez aday gösterilmiş 1 defa bu ödülü kazanmıştır. Katy Perry BRIT Ödülünü 2009 yılında “Evrensel Kadın Sanatçı” alanında almıştır.

Katy Perry’nin ilk oynadığı filmin adı nedir? Katy Perry 2010 yılında ilk kez bir filmde oynamıştır. Amerikan yapımı bir komedi filmi olan “Get Him to the Greek” ismindeki filmde kendisini oynayan ünlü yıldızın oynadığı sahneler silinmiştir.

Katy Perry’nin favori sayısı kaçtır? Katy Perry’nin sevdiği sayının dokuz olduğu bilinmektedir. Katy Perry müzik kariyerinde en önemli adımı dokuz yaşında iken atmıştır. Kilise korosunda şarkı söylerken, müzik alanında eğitim görmüş ve Batı Müzik Akademisi’nde bir süre dokuz yaşında iken faaliyet göstermiştir. Tüm bunlar Katy Perry’nin uğurlu sayısının dokuz olduğunu kanıtlamaktadır.

Katy Perry hakkında gerçekler ve Katy Perry ile ilgili bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda genç sanatçı ile ilgili son soru Katy Perry’nin ilk TV programı nedir? Katy Perry 24 yaşındayken ilk kez bir TV programında yer almıştır. Ünlü sanatçı 2008 yılında “Yalan Rüzgarı” adındaki Amerikan yapımı pembe dizide rol almıştır. Katy Perry dizinin oynadığı bölümünde kendisini canlandırmıştır.

You may also like...

14 Responses

 1. YAĞMUR diyor ki:

  Ben bu kadına ölüyorum yaaa. bitiyorum bu kadına. forever katycat. ölene kadar sevicemm.

 2. Eda diyor ki:

  En sevdiği saç modeli Seni çok seviyorum Çok tatlısın. Prensesler gibisin.

 3. KatyCAT-Azra diyor ki:

  ben koyu katycat ım ve bu bilgilerin çoğu yanlış Katy Perry’nin saçları sadece dark horse için ve şirinler için ( başka kliplerdede olabilir ) ama katy perry nin saçları aslında sincap kahvesi bu bilgileri atıyosunuz ?!!!!!

 4. belieber diyor ki:

  katy nin takma adları neler

 5. hazal diyor ki:

  katy perry daha açık anlatımı yokmu

 6. eslem diyor ki:

  En sevdiği rengi yazmamıssınız?

 7. elmasnue diyor ki:

  Katy perrynin en sevdiği sayı

  • Bilgi Deryası diyor ki:

   Katy Perry’nin favori sayısı kaçtır? şeklinde devam eden kısımda sorunuz cevaplanmıştır.

 8. Lolo diyor ki:

  Katy perry hiç ödül aldı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir