Lady Gaga Kimdir, Hayatı, Lady Gaga Hakkında Bilgi

lady gagaYazımızda Lady Gaga kimdir, Lady Gaga’nın hayatı, Lady Gaga hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Lady Gaga’nın takma adları nelerdir? Ünlü şarkıcı Lady Gaga’nın takma isimleri GaGa ve Mother Monster şeklindedir. Lady Gaga’nın ayırt edici özellikleri nelerdir? Lady Gaga; sarı saçlarıyla, rengarenk peruklarıyla, yüksek topuklu ayakkabılarıyla, çağ ötesi giyim tarzıyla, dövmeleriyle, karizmatik danslarıyla ve farklı güneş gözlükleriyle bilinir.

Lady Gaga kimdir? Lady Gaga kısaca ünlü Amerikalı şarkı sözü yazarı, şarkıcı, moda tasarımcısı ve oyuncudur. Lady Gaga New York’ta doğup orada yetişmiştir. Ailesi düşük seviyede bir gruptan geldiği için bugün oldukları konuma gelebilmeleri için çok çalışmışlardır. Müziğe küçük yaşlarda ilgi duymaya başlayan Lady Gaga, henüz 4 yaşındayken piyano çalmayı öğrenmiştir. Müzik kariyerinde ilerlemeden önce New York’ta Katolik bir kız okulu olan Convent of the Sacred Heart’ta öğrenim görmüştür. Bu okuldaki sınıf arkadaşları arasında Paris Hilton ve kız kardeşi Nicky Hilton da vardır. Lady Gaga’nın gerçek adı “Stefani Joanne Angelina Germanotta” şeklindedir. “Lady Gaga” sahne ismi İngiliz rock grubu Queen’in bir single’ı olan Radio Ga Ga’dan gelmektedir. Manhattan’da bir rock müzik sahnesinde müzik kariyerine başlayan Lady Gaga, ilk stüdyo albümü olan “The Fame” ile 2008 yılında dünya genelinde müzik listelerinin ilk sıralarına yükselmiştir.

Lady Gaga ne zaman doğdu? Lady Gaga 1986 yılında doğmuştur. Lady Gaga’nın doğum tarihi 28 Mart 1986’dır. Lady Gaga nerede doğdu? Lady Gaga Amerika’da New York’ta dünyaya gelmiştir. Lady Gaga’nın burcu nedir? Lady Gaga’nın burcu koçtur.

Lady Gaga’nın ailesine baktığımızda ünlü sanatçının bir kız kardeşi olduğunu görürüz. Lady Gaga’nın annesinin ismi Cynthia Germanotta’dır. Cynthia bir telekominikasyon şirketinde asistan olarak çalışmaktadır. Lady Gaga’nın babasının ismi ise Joseph Germanotta’dır. Joseph bir internet girişimcisidir.

Lady Gaga kimdir, Lady Gaga’nın hayatı, Lady Gaga hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Lady Gaga’nın kız kardeşinin adı ise Natali Germanotta’dır. Natali; Lady Gaga’nın küçük kardeşidir. Natali bir moda okulunda öğrencidir.

You may also like...

1 Response

  1. nazlı diyor ki:

    Leyd gaga özellikle poker face ve telefone şarkılarını beğeniyorum. Seni çok seviyorum . istanbul da yasiyorum 5 yasinda piyano cala biliyodum su anda 9 yaşındaydım. TARİH 16-01-2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir