Leonardo DiCaprio Hakkında Az Bilinenler, Leonardo DiCaprio Hakkında İlginç Bilgiler

leonardo-dicaprioYazımızda Leonardo DiCaprio hakkında az bilinenler ve Leonardo DiCaprio hakkında ilginç bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Yazımızın bu bölümünde Leonardo DiCaprio’nun ailesinden bahsedeceğiz. Leonardo DiCaprio’nun öz kardeşi yoktur. Leonardo DiCaprio’nun annesinin ismi Irmelin Indenbirken’dir. Irmelin Alman kökenli bir Amerikalıdır ve gençliğinde avukatlık mesleğini icra etmiştir. Leonardo DiCaprio’nun babasının adı ise George Paul DiCaprio şeklindedir. George Paul DiCaprio geçmişte çizgi roman dağıtıcılığı işini yapmış sonraları ise çizgi roman yazarlığı ve yayıncılığı işlerini yapmıştır. Leonardo DiCaprio’nun anne ve babası o henüz bir yaşındayken ayrılık kararı almışlardır.

Leonardo DiCaprio’nun kendisinden büyük bir üvey kardeşi vardır. Başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio’nun kardeşi Adam Farrar’dır. Adam Farrar reklam filmlerinde oynamış bir aktördür. Leonardo DiCaprio da kardeşi gibi kariyerinin başlarında reklam filmlerinde oynamıştır.

Leonardo DiCaprio’nun ilk oynadığı film hangisidir? Leonardo DiCaprio aktör olarak ilk kez “Critters 3 (Mahluklar 3)” filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır. 1991 yılında yayınlanan bilim kurgu komedi ve korku filmi olan bu filmde Leonardo DiCaprio “Josh” karakterini canlandırmıştır. Leonardo DiCaprio’nun bir yapımcı olarak ilk filmi ise 2004 yılında gösterime giren ve “The Assassination of Richard Nixon” ismindeki filmdir.

Leonardo DiCaprio’nun en sevdiği arkadaşları kimlerdir? Leonardo DiCaprio’nun sevdiği arkadaşları arasında en iyi arkadaşım diye tanımladığı ünlü ABD’li aktör “Lukas Haas”,  çocukluğundan beri tanıdığı “Örümcek Adam” film serisinin başrol oyuncusu ünlü aktör “Tobey Maguire”, aksiyon ve dövüş filmleriyle ünlü İngiliz aktör “Jason Statham” ve aksiyon, drama ve gerilim filmleriyle ünlü ABD’li aktör “Mickey Rourke” gibi isimler vardır.

Leonardo DiCaprio hakkında gerçekleri, Leonardo DiCaprio hakkında az bilinenleri, Leonardo DiCaprio ile ilgili bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızı başarılı oyuncu ile ilgili son bir bilgi verip sonlandıracağız. Leonardo DiCaprio çevre gönüllüsü olmasıyla ve bu konuda yaptığı çalışma ve girişimleriyle de bilinir. Başarılı aktör Leonardo DiCaprio Nepal’de kaplanların korunmasına yönelik faaliyetlere destek vermektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir