Leonardo DiCaprio Hakkında Gerçekler, Leonardo DiCaprio İle İlgili Bilgiler

leonardo-dicaprioYazımızda Leonardo DiCaprio hakkında gerçekler ve Leonardo DiCaprio ile ilgili bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Leonardo DiCaprio’nun gerçek adı nedir? Leonardo DiCaprio ismi ile tanınan sanatçı gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Leonardo DiCaprio’nun tam ismi Leonardo Wilhelm DiCaprio şeklindedir. Söylentiye göre başarılı oyuncunun annesi hamile iken Floransa’da bir müzede DaVinci resimlerini izlerken karnındaki oğlunun tepki verdiğini hissetmiş ve ona Leonardo ismini vermeye karar vermiştir. Başarılı aktörün ajansı Leonardo DiCaprio 10 yaşındayken ismini “Lenny Williams” olarak değiştirmesini önermiş fakat Leonardo kabul etmemiştir.

Leonardo DiCaprio’nun takma adı nedir? Leonardo DiCaprio ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen takma isimleri “Leo DiCaprio”, “Leo” ve “Lenny D” gibidir.

Leonardo DiCaprio nerelidir? Leonardo DiCaprio Amerikalı bir oyuncudur. Leonardo DiCaprio’nun doğduğu yer Amerika’nın Kaliforniya’ya bağlı Los Angeles kentidir. Ünlü oyuncunun babası İtalyan asıllı bir Amerikalı annesi ise Alman asıllı bir Amerikalıdır.

Leonardo DiCaprio hangi okulda okudu? Leonardo DiCaprio eğitim hayatında ilkokul eğitimi için önce “Seeds Elementary School” ismindeki okula gitmiş ardından eğitimine “Los Angeles Center for Enriched Studies” ismindeki okulda devam etmiştir. Bu okulda dört yıl okuduktan sonra Los Angeles’ta bulunan bir lisede eğitimini sürdürmüştür. Leonardo DiCaprio’nun gittiği lisenin ismi ise “John Marshall High School” ismindeki eğitim kurumudur.

Lise eğitiminin ardından oyunculuk kariyerinde ilerlemeye devam eden Leonardo DiCaprio üniversite eğitimi almamıştır.

Leonardo DiCaprio hakkında gerçekleri ve Leonardo DiCaprio ile ilgili bilgileri soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Leonardo DiCaprio’nun ilk televizyon programının ismi nedir? Leonardo DiCaprio henüz üç yaşındayken ilk kez bir televizyon programına çıkmıştır. Leonardo DiCaprio’nun o dönemler en sevdiği çocuk programı olan “Romper Room” ismindeki beş yaş ve daha küçük çocuklara yönelik programın setinden huysuzluk yaptığı için atılmıştır. Leonardo DiCaprio’nun profesyonel anlamda ilk dizisi ise 1989 yılında oynadığı bir Amerikan komedi ve drama serisi olan “Parenthood (Çılgın Aile)” dizisidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir